Zdobený kvetináč z PET fľaše z Juhoafrickej republiky

Šikovný vynález od žien z Južnej Afriky - farebne zdobený kvetináč vyrobený z recyklovanej PET fľaše s 5 drenážnymi otvormi na vaše rastliny či bylinky.

Skladom (2 ks)
Kód: CO214439
9,06 € 7,49 € bez DPH 9,06 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené vázy a kvetináče
Hmotnosť: 0.03 kg
Contigo: Fair trade garance Contigo

Pestro farebný kvetináč vyrobený z recyklovanej PET fľaše a zdobený technikou decoupage, čiže servítkovou technikou. Dekupáž či obrúskovanie je stále obľúbenejšia v mnohých krajinách sveta a venujú sa jej predovšetkým ženy, nie inak je tomu aj v tomto prípade. Šikovný a jednoduchý vynález od iniciatívy žien All Women Recycling z Južnej Afriky pre vaše kvety, bylinky a iné rastliny. Každý kvetináč je vybavený 5 drenážnymi otvormi, ale inak je každý iný. Existuje široká škála vzorov a farieb.

Poctivo zaplatená ručná práca z PET fľaše, obrúskov a lepidla z Juhoafrickej republiky obchodovaná podľa princípov fair trade.

Rozmery: priemer cca 10 cm, výška 12-14 cm.

Ručne vyrobený v rámci fair trade projektu upcyklácie v Juhoafrickej republike

Príbeh projektu All Women Recycling začala písať jeho zakladateľka pani Lynn Worsley v roku 2008, kedy jej nadchla myšlienka upcyklácie a udržateľné produkty. Pri zvažovaní tejto podnikateľskej príležitosti potom vznikol nápad KLIKETY KLIKBOX, alias Klikbox, v roku 2012 skutočne registrovaná značka darčekových krabičiek vyrobených z recyklovaných plastových fliaš. V roku 2009 potom vzniká All Women recycling s 8 ženami, najmä slobodnými matkami, z obcí Langa, Gugulethu, Khayelitsha a Philippi. V roku 2014 skupina víťazí v SEED Awards, medzinárodnej súťaži udržateľného podnikania, v roku 2016 potom získava ocenenie v Decorex Cape Town s najlepšou ponukou udržateľných produktov a ďalšie v Austrálii v programe udržateľnosti a 2 roky po sebe je nominovaná aj ako Najlepší exportér roka Kapskú obchodnú komorou.

Asi 95% svojej produkcie firma exportuje do Európy, USA a Austrálie, 5% potom predáva priamo v Kapskom meste v turistických obchodoch. PET fľaše vykupujú zo skládok a od zberačov komunálneho odpadu a dokážu ich celé premeniť na nové výrobky. Zo spodných častí fliaš vyrábajú rôzne upcyklované produkty, stredné časti spracovávajú na rôzne priania či menovky na veľtrhy, akcie a iné eventy. Viečka sa potom využijú na výrobu priadze a financujú nákup invalidných vozíkov alebo detských potrieb.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu