Zastrkávací adventný kalendár z gumovníka zo Šrí Lanky

Trochu iný adventný kalendár bez čokolád či iných sladkostí. Len drevené figúrky, ktoré vás postupným zasúvaním prevedú adventom až do Štedrovečernej noci.

Položka bola vypredaná…
Dlhodobo nedostupné
Kód: EL431882
49,36 € 40,79 € bez DPH 49,36 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.5 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Kreatívny adventný kalendár, ktorý odprevadí vás a vašich blízkych adventným obdobím. Každý deň zasuniete jednu z figúrok do dierky v podklade, až na Štedrý deň získate kompletné znázornenie vianočnej noci.

Krásny nápad a ešte lepšie spracovanie - výrobok je ručne vyrezaný z dreva kaučukovníka (čiže gumovníka) a ručne maľovaný drobnými remeselníkmi na Šrí Lanke, samozrejme za fair trade podmienok. Zostavený kalendár potom môžete použiť aj ako betlehem k vianočnému stromčeku a to opakovane.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a líši sa veľkosťou, tvarmi, farbami aj samotnou kresbou.

S ohľadom na veľkosť dielikov a bezpečnosť výrobok nie je vhodný pre deti do 3 rokov!

Rozmery: šírka 43 cm, výška 27 cm. Skladá sa z 24 figúrok a podkladu (s opierkou) na ich upevnenie .

Ručne vyrobený na Šrí Lanke v rámci Fair Trade projektu

Tento krásny adventný kalendár vyrobili drobní remeselníci spoločnosti Golden Palm Crafts, ktorá na Šrí Lanke produkuje vysoko kvalitné drevené hračky. Ide o malú spoločnosť založenú v roku 1985, ktorej hlavným cieľom je zabezpečiť dlhodobo udržateľné pracovné miesta pre remeselníkov z vidieckych oblastí Šrí Lanky. Pre miestne rodiny je totiž remeslo jediným možným zdrojom príjmov.

Iba 30 zamestnancov tak dnes v dielničkách v malých obciach vyrába vysoko kvalitné drevené hračky s využitím iba miestnych zdrojov dreva a netoxických farieb. Všetci majú úrazové a dôchodkové poistenie a za svoju prácu dostávajú spravodlivú Fair Trade mzdu. Podporuje ich aj trojčlenný návrhársky tím, ktorý pomáha vyvíjať nové produkty.

Zisk Golden Palm Crafts je investovaný výlučne späť do prevádzky, ako je školenie zamestnancov či nákup nových nástrojov a materiálov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu