Papierový adventný kalendár s kapsičkami z Nepálu

Obrovský adventný kalendár ručne vyrobený z recyklovaného kartónu a papiera s 25 kapsičkami pre tých, ktorí si kalendár chcú naplniť po svojom. So šnúrkou na zavesenie na stenu.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: WP722714
24,05 € 19,88 € bez DPH 24,05 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.3 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Welt Partner: Fair trade garance Welt Partner
Položka bola vypredaná…

Šikovný adventný kalendár pre tých, ktorí si čakanie na narodenie Ježiška chcú spríjemniť a odpočítať po svojom. Pre rodičov, ktorým nevyhovujú klasické čokoládové adventné kalendáre, pre tých, ktorí si dobroty chcú pripraviť sami, aj pre tých, ktorí do priehradok nedajú nič dobré na jedenie, ale na dielo.

Adventný kalendár s 25 vreckami s gombíkmi ručne vyrobený z recyklovaného papiera a kartónu a zdobený prírodnými farbami v Nepále podľa pravidiel fair trade. Je vybavený šnúrkou na zavesenie na stenu. Čo deťom pripravíte do jeho kapsičiek už je vás, posielame prázdny. Používajte opakovane a každý rok môžete kalendár naplniť niečím iným.

Spravodlivo zaplatená ručná práca - každý kus je originál a líši sa veľkosťou aj farbami.


Rozmery: šírka 47 cm, výška 58 cm. Veľkosť každého vrecka je 7 x 9 x 2 cm.

Ručne vyrobený v Nepále v rámci Fair Trade projektu

Get Paper Industry je družstvo z Nepálu, ktoré vyrába ručný papier a papierové výrobky. Cieľom je pomocou tradičných nepálskych remesiel ponúknuť ženám, ktoré sú v spoločnosti na okraji spoločnosti, pracovné príležitosti s dobrými pracovnými podmienkami a spravodlivými platmi. Get Paper podporuje a propaguje producentov a miestnu komunitu v najrôznejších oblastiach, ako je vzdelávanie, životné prostredie, výživa a zdravie.

Bavlnené nite, odpadový papier a poľnohospodársky odpad, ako sú banánové listy, sa používajú ako suroviny pre papierenské výrobky. Papier je vyrábaný jednoduchou „ručnou technikou“ a sušený na slnku. Vysušené papierové listy sú potom rezané a môžu byť ďalej spracované na rôzne papierové výrobky.

Kampaň „Pošlite svoju dcéru do školy“
Zabezpečenie vzdelávania dievčat je dôležitým záujmom družstva. Okrem 250 štipendií, ktoré sa každoročne udeľujú, začala spoločnosť Get Paper kampaň „Pošlite svoju dcéru do školy“. Tento slogan možno nájsť aj na približne 1 000 školských taškách, ktoré boli distribuované deťom. Cieľom je, aby v komunite došlo k prehodnoteniu zažitého stereotypu a aby dievčatá mohli tiež chodiť do školy. Get Paper podporuje 7 škôl pri zlepšovaní infraštruktúry, udeľovaní štipendií a poskytovaní školských uniforiem. V roku 2000 tiež vybudovala vlastnú školu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu