Jutové vrecko na darčeky s Mikulášom, 20x25 cm

Pekné jutové vrecko so sťahovaním, červeným lemom a červenou kresbou sv. Mikuláša s vrecom darčekov. Aj tento sa tak dá využiť.

Skladom (10 ks)
Kód: EZ30072
3,98 € 3,29 € bez DPH 3,98 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.015 kg
Rozměry:: 20 x 25 cm
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Pekné jutové vrecko s ešte krajšou červenou kresbou svätého Mikuláša, ktoré práve deťom nesie vo vreci darčeky. Na spodnom okraji červeného lemu je zabudované sťahovanie vrecka, aby snáď darčeky nevypadli a vybaľovanie bolo napínavejšie.

Vrecko ručne uplietli z juty ženy z organizácie CORR - The Jute Works v Bangladéši podľa pravidiel fair trade. Každý kus je originál a vzájomne sa môže líšiť veľkosťou aj kresbou.

Rozmery: šírka 20 cm, výška 25 cm.

Ručne vyrobený v Bangladéši v rámci Fair Trade projektu

Ručne stretli krajčírky organizácie CORR - The Jute Works, ktorá podporuje ženské družstvá v Bangladéši už od roku 1973. Práve na začiatku 70. rokov takéto prvé družstvá zakladali vojnové vdovy a ženy, ktorých rodiny sa stali obeťami veľkej katastrofy v roku 1970. CORR - The Jute Works vytvorila kontakty medzi družstvami a obchodnými organizáciami, zabezpečila spravodlivé mzdy podľa pravidiel Fair Trade a poskytla družstvám žien finančnú a administratívnu podporu.

Dnes s ňou spolupracuje asi 6 500 žien z viac ako 200 družstiev po celej krajine, najmä vo vidieckych oblastiach. Kde je potrebná ťažká fyzická práca (napríklad ťažba či spracovanie hliny), tam sú zapojení aj muži. Družstvá sú už najviac samostatné v produkcii aj účtovníctve, ale pravidelné návštevy zamestnancov organizácie CORR - The Jute Works zaisťujúce školenie ďalej rozvíja schopnosti a zručnosti žien a ich uplatnenie sa na trhu av spoločnosti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu