Espresso šálka s perličkou a podšálkou, modrý, 80 ml

Nádherná ručne maľovaná espresso šálka a podšálka s perličkou z Južnej Afriky. Originálna ručná práca na max. 80 ml nápoja vhodná aj do mikrovlnnej rúry a umývačky riadu.

Skladom (1 ks)
Kód: EZ50140
38,51 € 31,83 € bez DPH 38,51 € / 1 ks
Kategória: Fair trade umelecká keramika
Hmotnosť: 0.195 kg
Hmotnost: 195 g
Objem: 80 ml
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Nádherný keramický espresso šálka s modrou glazúrou vo vnútri a ručne maľovanou perličkou a zdobením zvonku. Zvonku má šálku rôznej farby a zdobenia vrátane vzoru zebry. Podšálka je potom modrý s piatimi červenými kvetmi. Maľba je skutočne plastická a zaujme na prvý pohľad. Kreslil pán Sikelelwa z organizácie Isuna v Juhoafrickej republike. Každý výrobok je ručne podpísaný a má visačku s menom a fotografiou autora.

Ručné práce, ktorá má úroveň aj hodnotu. Keramika je vypálená pri 1200 ° C a spĺňa najvyššie kvalitatívne a bezpečnostné štandardy.

Každý kus je jedinečný originál s unikátnym príbehom; môže sa tak drobne líšiť veľkosť, kresba aj farby ako život sám. V tomto prípade máme kus, na ktorom má perlička zdvihnutú hlavu a hľadí do diaľky. Hrnček pojme až 80 ml nápoja, môžete ho umývať v umývačke riadu aj používať v mikrovlnnej rúre.

Spoločnosť Isuna bola založená v roku 2002 a hlavným cieľom je vytvárať a zachovať pracovné miesta pre umelecky nadaných ľudí z černošskej štvrti Kapského Mesta. Prostredníctvom výroby kvalitných výrobkov a ich predaja v Juhoafrickej republike i zahraničí bojuje proti vysokej kriminalite, chudobe a hladu v regióne, kde najmä černošská mládež trpí nezamestnanosťou nad 50 %, v niektorých oblastiach až 70 %.

Zaisťuje spravodlivé mzdy podľa princípov Fair Trade, organizuje tvorivé workshopy v okolí Kapského Mesta a podporuje nadáciu Hope v boji proti šíreniu vírusu HIV/AIDS. Dnes zamestnáva desať mužov a štyri ženy vo veku 25-52 rokov, ktorých hlavnou úlohou je návrh a ručná výroba kvalitnej a krásnej keramiky s umeleckou hodnotou.

Rozmery šálky: výška 5,4 cm, horný vonkajší priemer 6,5 cm, vonkajší priemer dna 3,6 cm.
Priemer tanierika: 11,2 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu