Dóza zo škoricového dreva z Vietnamu, 7 cm

Zaujímavá dekoratívna dóza s motívom lúky ručne vyrobená zo škoricového dreva vo Vietname.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EZ36293
9,60 € 7,93 € bez DPH 9,60 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené dózy, krabičky a boxy
Hmotnosť: 0.045 kg
Hmotnost: 45 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Parádna krabička či malá dóza z exotického škoricového dreva ručne vyrobená vo Vietname. Popri prirodzenej kresbe dreva škorice dózu zdobí ručne vyvedená symbolická kresba lúky z dvoch protiľahlých strán. Dózičku môžete použiť aj bez viečka na rôzne drobnosti.

Poctivo zaplatená ručná práca - každý kus je originál a vzájomne sa môže líšiť veľkosťou, tvarom aj farbou.

Ručne vyrobená v rámci Fair Trade projektu vo Vietname

Túto krásnu dózu vyrobili drobní remeselníci z organizácie Mai Vietnamesa Handicrafts vo Vietname. "Mai" znamená vo vietnamčine "ráno" a je obrazom lepšej budúcnosti ľudí prostredníctvom férovej remeselnej výroby. Organizáciu založili v roku 1990 sociálni pracovníci pôvodne ako rehabilitačné centrum pre deti a mládež žijúce na ulici. Neskôr však začali spolupracovať aj s malými rodinnými podnikmi a dnes organizujú aj vzdelávacie semináre o tradičných spôsoboch spracovania v mieste dostupných a obnoviteľných materiálov, zaistení kvality, vývoji dizajnu či účtovníctva.

Veľký dôraz je kladený na výmenu skúseností a nápadov medzi jednotlivými skupinami výrobcov, ktoré dnes čítajú 1000 členov. Časť výťažku je stále venovaný na sociálne projekty zamerané na deti, mladistvých a ženy. Ostatne väčšinu pracovníkov Mai Vietnamesa Handicrafts tvoria ženy, na vedúcich pozíciách pracovných skupín je to 90%.

Každá skupina výrobcov sa špecializuje na konkrétne remeslo podľa tradície svojho regiónu. Bambusovými výrobkami sú tak známi predovšetkým výrobcovia na severe krajiny. Všetci dostávajú spravodlivé mzdy a objednávky sú rozložené rovnomerne s realistickým prihliadnutím na čas, ktorý treba každému výrobku venovať. Každý remeselník má tiež zdravotné poistenie, čo vo Vietname znamená, že 80% nákladov na zdravotnú starostlivosť hradí poisťovňa a zvyšných 20% sám pacient. Spolupracovníci Mai Vietnamesa Handicrafts môžu tiež využiť mikroúvery napríklad na nákup šijacích strojov alebo využiť školské štipendiá.

Rozmery : priemer 7 cm, výška 5,3 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu