Dóza zo škoricového dreva z Vietnamu, 7 cm

Zaujímavá dekoratívna dóza s motívom lúky ručne vyrobená zo škoricového dreva vo Vietname.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EZ36293
9,60 € 7,93 € bez DPH 9,60 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené dózy, krabičky a boxy
Hmotnosť: 0.045 kg
Hmotnost: 45 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Parádna krabička či malá dóza z exotického škoricového dreva ručne vyrobená vo Vietname. Popri prirodzenej kresbe dreva škorice dózu zdobí ručne vyvedená symbolická kresba lúky z dvoch protiľahlých strán. Dózičku môžete použiť aj bez viečka na rôzne drobnosti.

Poctivo zaplatená ručná práca - každý kus je originál a vzájomne sa môže líšiť veľkosťou, tvarom aj farbou.

Ručne vyrobená v rámci Fair Trade projektu vo Vietname

Túto krásnu dózu vyrobili drobní remeselníci z organizácie Mai Vietnamesa Handicrafts vo Vietname. "Mai" znamená vo vietnamčine "ráno" a je obrazom lepšej budúcnosti ľudí prostredníctvom férovej remeselnej výroby. Organizáciu založili v roku 1990 sociálni pracovníci pôvodne ako rehabilitačné centrum pre deti a mládež žijúce na ulici. Neskôr však začali spolupracovať aj s malými rodinnými podnikmi a dnes organizujú aj vzdelávacie semináre o tradičných spôsoboch spracovania v mieste dostupných a obnoviteľných materiálov, zaistení kvality, vývoji dizajnu či účtovníctva.

Veľký dôraz je kladený na výmenu skúseností a nápadov medzi jednotlivými skupinami výrobcov, ktoré dnes čítajú 1000 členov. Časť výťažku je stále venovaný na sociálne projekty zamerané na deti, mladistvých a ženy. Ostatne väčšinu pracovníkov Mai Vietnamesa Handicrafts tvoria ženy, na vedúcich pozíciách pracovných skupín je to 90%.

Každá skupina výrobcov sa špecializuje na konkrétne remeslo podľa tradície svojho regiónu. Bambusovými výrobkami sú tak známi predovšetkým výrobcovia na severe krajiny. Všetci dostávajú spravodlivé mzdy a objednávky sú rozložené rovnomerne s realistickým prihliadnutím na čas, ktorý treba každému výrobku venovať. Každý remeselník má tiež zdravotné poistenie, čo vo Vietname znamená, že 80% nákladov na zdravotnú starostlivosť hradí poisťovňa a zvyšných 20% sám pacient. Spolupracovníci Mai Vietnamesa Handicrafts môžu tiež využiť mikroúvery napríklad na nákup šijacích strojov alebo využiť školské štipendiá.

Rozmery : priemer 7 cm, výška 5,3 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie