Dóza v tvare srdca z mastenca tyrkysová z Kene, 5 cm

Roztomilá drobná tyrkysová dóza ručne vyrezaná v tvare srdca z mastenca v Keni a ručne zdobená drobnými škrabancami na viečku.

Skladom (2 ks)
Kód: EL518521
8,40 € 6,94 € bez DPH 8,40 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené dózy, krabičky a boxy
Hmotnosť: 0.078 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Roztomilá dóza v tvare srdca ručne vyrezaná z mastenca v juhozápadnej Keni v dedine Tabaka. Krabička je zvonku aj zvnútra natretá tyrkysovou farbou (fotografia z predchádzajúcej edície) a viečko zdobí drobné škrabance. Viečko krabičky presne dosadá a spoľahlivo schová veci vo vnútri. Parádna dózička na rôzne drobnosti a cennosti a nádherný darček, ktorého fair trade príbeh môžete obohatiť tým svojim.

Na výrobu sa používa mastenec, najmäkší minerál na stupnici tvrdosti. Umenie jeho spracovania sa v rodinách remeselníkov odovzdáva z generácie na generáciu a prebieha výlučne ručne, od ťažby kameňa až po rezbárstvo a maľbu. Muži kameň ťaží, ženy sú potom zodpovedné za jemnú finálnu prácu.

Tento mastenec sa ťaží v oblasti Kisii a jeho rôzne farby, kresby a zrnitosti dodávajú každému kusu výrobku charakteristický vzhľad. Žilkovanie, škvrny či meniaca sa farba sa stanú viditeľnými až počas spracovania, a každý výrobok je tak unikátny už len použitým kusom kameňa.

Fair Trade ručné práce z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarmi, farbami i kresbou kachlí .

Približné vonkajšie rozmery: šírka 4,5 cm, hĺbka 4,5 cm, výška 2,6 cm. Max. výška vecí zatvorených vo vnútri 1,3 cm.
Hmotnosť: cca 70 g.

Ručne vyrezaná v Keni v rámci Fair Trade projektu

Krabičku vyrobili drobní remeselníci spolupracujúci s organizáciou Undugu Fair Trade limited (Undugu FTL) v Keni, ktorá podporuje rodinné podniky, družstvá, malé skupiny aj jednotlivcov v prístupe na medzinárodný trh, marketing i poctivom remesle samotnom. Jej cieľom je pomocou vzdelávania, informácií a fair trade zlepšiť miestne pracovné podmienky, sociálnu situáciu, zdravie a bezpečnosť práce.
 
Undugu spolupracuje s približne 300 výrobcami z mastenca a asi 500 ďalšími remeselníkmi, ktorí pletú košikárske výrobky zo sisalu a palmových listov a vyrezávajú z dreva. Zapojení výrobcovia môžu využiť platbu vopred na pokrytie nákladov, a sú tak v tomto smere nezávislí na bankových či úžerníckych pôžičkách.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu