Dóza v tvare srdca z mastenca tyrkysová z Kene, 5 cm

Roztomilá drobná tyrkysová dóza ručne vyrezaná v tvare srdca z mastenca v Keni a ručne zdobená drobnými škrabancami na viečku.

Skladom (5 ks)
Kód: EL518521
8,40 € 6,94 € bez DPH 8,40 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené dózy, krabičky a boxy
Hmotnosť: 0.078 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Fair trade dóza ve tvaru srdce z mastku tyrkysová z Keni, 5 cm
Novinka

Roztomilá dóza v tvare srdca ručne vyrezaná z mastenca v juhozápadnej Keni v dedine Tabaka. Krabička je zvonku aj zvnútra natretá tyrkysovou farbou (fotografia z predchádzajúcej edície) a viečko zdobí drobné škrabance. Viečko krabičky presne dosadá a spoľahlivo schová veci vo vnútri. Parádna dózička na rôzne drobnosti a cennosti a nádherný darček, ktorého fair trade príbeh môžete obohatiť tým svojim.

Na výrobu sa používa mastenec, najmäkší minerál na stupnici tvrdosti. Umenie jeho spracovania sa v rodinách remeselníkov odovzdáva z generácie na generáciu a prebieha výlučne ručne, od ťažby kameňa až po rezbárstvo a maľbu. Muži kameň ťaží, ženy sú potom zodpovedné za jemnú finálnu prácu.

Tento mastenec sa ťaží v oblasti Kisii a jeho rôzne farby, kresby a zrnitosti dodávajú každému kusu výrobku charakteristický vzhľad. Žilkovanie, škvrny či meniaca sa farba sa stanú viditeľnými až počas spracovania, a každý výrobok je tak unikátny už len použitým kusom kameňa.

Fair Trade ručné práce z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarmi, farbami i kresbou kachlí .

Približné vonkajšie rozmery: šírka 4,5 cm, hĺbka 4,5 cm, výška 2,6 cm. Max. výška vecí zatvorených vo vnútri 1,3 cm.
Hmotnosť: cca 70 g.

Ručne vyrezaná v Keni v rámci Fair Trade projektu

Krabičku vyrobili drobní remeselníci spolupracujúci s organizáciou Undugu Fair Trade limited (Undugu FTL) v Keni, ktorá podporuje rodinné podniky, družstvá, malé skupiny aj jednotlivcov v prístupe na medzinárodný trh, marketing i poctivom remesle samotnom. Jej cieľom je pomocou vzdelávania, informácií a fair trade zlepšiť miestne pracovné podmienky, sociálnu situáciu, zdravie a bezpečnosť práce.
 
Undugu spolupracuje s približne 300 výrobcami z mastenca a asi 500 ďalšími remeselníkmi, ktorí pletú košikárske výrobky zo sisalu a palmových listov a vyrezávajú z dreva. Zapojení výrobcovia môžu využiť platbu vopred na pokrytie nákladov, a sú tak v tomto smere nezávislí na bankových či úžerníckych pôžičkách.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie