Dóza v tvare srdca z mastenca s vlnkami z Kene, 7 cm

Šikovná červená dóza ručne vyrezaná v tvare srdca z mastenca v Keni a ručne zdobená bielymi vlnkami na viečku. Vnútro krabičky odhaľuje prirodzenú farbu a kresbu mastenca.

Skladom (5 ks)
Kód: EL512413
11,20 € 9,26 € bez DPH 11,20 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené dózy, krabičky a boxy
Hmotnosť: 0.255 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Fair trade dóza ve tvaru srdce z mastku s vlnkami z Keni, 7 cm
Novinka

Šikovná dóza v tvare srdca ručne vyrezaná z mastenca v juhozápadnej Keni. Krabička je červeno natretá a zdobená ručne kreslenými bielymi vlnkami. Vnútro dózy je iba brúsené, a dáva tak vyniknúť prirodzenej farbe a kresbe mastenca. Viečko dózy presne dosadá a pre svoju hmotnosť je celá krabička stabilná. Parádna dózička na rôzne drobnosti a cennosti a nádherný darček, ktorého fair trade príbeh môžete obohatiť tým svojim.

Na výrobu sa používa mastenec, najmäkší minerál na stupnici tvrdosti. Umenie jeho spracovania sa v rodinách remeselníkov odovzdáva z generácie na generáciu a prebieha výlučne ručne, od ťažby kameňa až po rezbárstvo a maľbu. Muži kameň ťaží, ženy sú potom zodpovedné za jemnú finálnu prácu.

Tento mastenec sa ťaží v oblasti Kisii a jeho rôzne farby, kresby a zrnitosti dodávajú každému kusu výrobku charakteristický vzhľad. Žilkovanie, škvrny či meniaca sa farba sa stanú viditeľnými až počas spracovania, a každý výrobok je tak unikátny už len použitým kusom kameňa.

Fair Trade ručné práce z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarmi, farbami i kresbou kachlí .

Približné vonkajšie rozmery: šírka 6,5 cm, hĺbka 7,9 cm, výška 4,2 cm. Max. výška vecí zatvorených vo vnútri 2,4 cm.
Hmotnosť: cca 225 g.

Ručne vyrezaná v Keni v rámci Fair Trade projektu

Krabičku vyrobili drobní remeselníci z malej svojpomocnej skupiny Smolart, čo je skratka anglického Small, Medium or Large Art. Tvorí ju približne 200 členov, z ktorých dve tretiny sú ženy, a pracujú v obci Tabaka v juhozápadnej Keni v oblasti, ktorá je známa pre mastenec Kisii. Ten je pomenovaný po rovnomennom názve regiónu a hlavného mesta a nachádza sa tu v rôznej tvrdosti a odtieňoch.
 

Zmyslom svojpomocnej skupiny je dať každému členovi príležitosť pracovať samostatne a na vlastnú zodpovednosť. To je obzvlášť vo vidieckych oblastiach Kene vzácne privilégium. Všetci remeselníci vyrábajú kvalitné predmety dennej potreby a originálne, jemne vyrezávané dekoratívne predmety. Prostredníctvom Fair Trade potom svoje výrobky predávajú za dôstojné ceny, a napĺňajú tak svoj cieľ – zlepšiť životné podmienky vo svojej obci a okolí.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie