Dóza v tvare srdca z mastenca s vlnkami z Kene, 7 cm

Šikovná červená dóza ručne vyrezaná v tvare srdca z mastenca v Keni a ručne zdobená bielymi vlnkami na viečku. Vnútro krabičky odhaľuje prirodzenú farbu a kresbu mastenca.

Skladom (5 ks)
Kód: EL512413
11,20 € 9,26 € bez DPH 11,20 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené dózy, krabičky a boxy
Hmotnosť: 0.255 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Šikovná dóza v tvare srdca ručne vyrezaná z mastenca v juhozápadnej Keni. Krabička je červeno natretá a zdobená ručne kreslenými bielymi vlnkami. Vnútro dózy je iba brúsené, a dáva tak vyniknúť prirodzenej farbe a kresbe mastenca. Viečko dózy presne dosadá a pre svoju hmotnosť je celá krabička stabilná. Parádna dózička na rôzne drobnosti a cennosti a nádherný darček, ktorého fair trade príbeh môžete obohatiť tým svojim.

Na výrobu sa používa mastenec, najmäkší minerál na stupnici tvrdosti. Umenie jeho spracovania sa v rodinách remeselníkov odovzdáva z generácie na generáciu a prebieha výlučne ručne, od ťažby kameňa až po rezbárstvo a maľbu. Muži kameň ťaží, ženy sú potom zodpovedné za jemnú finálnu prácu.

Tento mastenec sa ťaží v oblasti Kisii a jeho rôzne farby, kresby a zrnitosti dodávajú každému kusu výrobku charakteristický vzhľad. Žilkovanie, škvrny či meniaca sa farba sa stanú viditeľnými až počas spracovania, a každý výrobok je tak unikátny už len použitým kusom kameňa.

Fair Trade ručné práce z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarmi, farbami i kresbou kachlí .

Približné vonkajšie rozmery: šírka 6,5 cm, hĺbka 7,9 cm, výška 4,2 cm. Max. výška vecí zatvorených vo vnútri 2,4 cm.
Hmotnosť: cca 225 g.

Ručne vyrezaná v Keni v rámci Fair Trade projektu

Krabičku vyrobili drobní remeselníci z malej svojpomocnej skupiny Smolart, čo je skratka anglického Small, Medium or Large Art. Tvorí ju približne 200 členov, z ktorých dve tretiny sú ženy, a pracujú v obci Tabaka v juhozápadnej Keni v oblasti, ktorá je známa pre mastenec Kisii. Ten je pomenovaný po rovnomennom názve regiónu a hlavného mesta a nachádza sa tu v rôznej tvrdosti a odtieňoch.
 

Zmyslom svojpomocnej skupiny je dať každému členovi príležitosť pracovať samostatne a na vlastnú zodpovednosť. To je obzvlášť vo vidieckych oblastiach Kene vzácne privilégium. Všetci remeselníci vyrábajú kvalitné predmety dennej potreby a originálne, jemne vyrezávané dekoratívne predmety. Prostredníctvom Fair Trade potom svoje výrobky predávajú za dôstojné ceny, a napĺňajú tak svoj cieľ – zlepšiť životné podmienky vo svojej obci a okolí.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu