Domino z akáciového dreva a mosadze z Indie, 28 kameňov

Luxusná hra v luxusnej krabičke s luxusným spracovaním poslúži na luxusné chvíle so slávnou hrou alebo ako nádherný prezent na úrovni. 28 kociek pre európsky variant hry.

Skladom (>10 ks)
Kód: NA141005
15,62 € 12,91 € bez DPH 15,62 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.293 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Domino vzniklo pravdepodobne v Ázii a do Európy ju zrejme doviezol Marco Polo na konci 13. storočia. V Číne sa podľa Wikipédie nazývala keat pai , ngapai, chiupai či timpai, v Kórei ho hpai či koi hpai az Laosu je známa ako tau-tem . Hra je určená pre 1-8 hráčov, počet rozdaných kameňov sa v rôznych variantoch líši, rovnako tak aj spôsob prikladania kameňov či určenie víťazov. V klasickej európskej verzii kamene obsahujú čísla od 0 do 6 a celkový počet kociek je 28. A v tejto podobe ju tiež pre vás vyviedli drobní remeselníci v Indii podľa pravidiel fair trade.

Použili pre ňu odolné akáciové či agátové drevo (rôzne rody rovnakej čeľade) s veľmi krásnou kresbou. Na výrobu hier musia remeselníci používať ako silu, tak aj dobrú techniku, pretože s týmto tvrdým drevom sa ručne pracuje ťažko a kmene bývajú krivolaké. Mosadzné dekorácie potom drevu dodávajú ušľachtilý charakter a úroveň luxusu.

Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je jedinečný originál a líši sa veľkosťou, farbami, prevedením zdobenia a najmä kresbou dreva.

Vonkajšie rozmery krabičky: 17,5 x 5,5 x 4,2 cm.
Rozmery dominových kameňov: výška 3,8 cm, šírka 1,9 cm, hrúbka 0,6 cm.

Ručne vyrobená hra v Indii v rámci Fair Trade projektu

Domino vyrobili drobní indickí remeselníci, ktorí spolupracujú s miestnou Fair Trade organizáciou Noah's Ark International Exports (slovensky Medzinárodné exporty Noemova archa) so sídlom v Moradabade. Cieľom Noemovej archy je bojovať proti vykorisťovaniu remeselníkov priekupníkmi a umožniť im získať dôstojnejšiu odmenu prostredníctvom priameho vývozu a Fair Trade.

A to sa jej darí. K spoločnosti sa pripája stále viac a viac výrobcov a dnes spolupracuje už so 100 skupinami producentov, ktoré vyrábajú celý rad rôznych remeselných výrobkov. So zvyšujúcim sa objemom tovaru tak bolo možné zaobstarať si centrálnu dielňu na kontrolu kvality a vlastný sklad na balenie tovaru a prípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školenia remeselníkov prebiehajú v ich domovoch, a dostáva sa im aj toľko potrebného vybavenia pre vyššiu bezpečnosť práce. Pre deti remeselníkov sa potom ponúka bezplatné vzdelávanie, učebné pomôcky a pravidelné stravovanie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu