Cukornička so žirafou, oranžová, 10 cm

Parádna ručne maľovaná cukornička so žirafou z Južnej Afriky. Originálna ručná práca s objemom 250 ml vhodná aj do mikrovlnnej rúry a umývačky riadu.

Skladom (1 ks)
Kód: EZ50191
34,34 € 28,38 € bez DPH 34,34 € / 1 ks
Kategória: Fair trade umelecká keramika
Hmotnosť: 0.258 kg
Bezlepkové: ano
Hmotnost: 258 g
Objem: 250 ml
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Veľmi krásna oranžová keramická cukornička s viečkom s výrezom na lyžičku a glazúrou. Ručne maľovaná najmä oranžovou farbou, ale okrem žirafy je cukornička zdobená aj ďalšími ornamentmi, farbami a zebrovaním. Maľba je skutočne plastická a jednoznačne zaujme na prvý pohľad. Kreslil pán Thabo z organizácie Isuna v Juhoafrickej republike. Každý výrobok je ručne podpísaný a má visačku s menom a fotografiou autora.

Ručné práce, ktorá má úroveň aj hodnotu. Keramika je vypálená pri 1200 ° C a spĺňa najvyššie kvalitatívne a bezpečnostné štandardy.

Každý kus je jedinečný originál s unikátnym príbehom; môže sa tak drobne líšiť veľkosť, kresba aj farby ako život sám. Cukornička má objem 250 ml vody po okraj a môžete ju umývať v umývačke riadu aj používať v mikrovlnnej rúre.

Spoločnosť Isuna bola založená v roku 2002 a hlavným cieľom je vytvárať a zachovať pracovné miesta pre umelecky nadaných ľudí z černošskej štvrti Kapského Mesta. Prostredníctvom výroby kvalitných výrobkov a ich predaja v Juhoafrickej republike i zahraničí bojuje proti vysokej kriminalite, chudobe a hladu v regióne, kde najmä černošská mládež trpí nezamestnanosťou nad 50 %, v niektorých oblastiach až 70 %.

Zaisťuje spravodlivé mzdy podľa princípov Fair Trade, organizuje tvorivé workshopy v okolí Kapského Mesta a podporuje nadáciu Hope v boji proti šíreniu vírusu HIV/AIDS. Dnes zamestnáva desať mužov a štyri ženy vo veku 25-52 rokov, ktorých hlavnou úlohou je návrh a ručná výroba kvalitnej a krásnej keramiky s umeleckou hodnotou.

Rozmery: výška s viečkom 10 cm, šírka 9,3 cm, vonkajší priemer dna 5,2 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu