Ceruzka z novinového papiera zo Šrí Lanky

Originálna ceruzka vyrobená na Šrí Lanke z novinového papiera. Každý kus je teda inak farebný z iného kusu rôznych novín.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EL462954
2,37 € 1,96 € bez DPH 2,37 € / 1 ks
Kategória: Ručne robená srdiečka, hračky a perá
Hmotnosť: 0.005 kg
Délka: 17 cm
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Obyčajná ceruzka v neobyčajnom prevedení z recyklovaného novinového papiera. Tuha je ako ju poznáme, ale je na Šrí Lanke zasadená do zlisovaných novín. Každý kus je teda originál a vzájomne sa líšia farbami aj obsahom vybraných novín. Fair trade výrobok šetrný k životnému prostrediu.

Vyrobená v rámci fair trade projektu Selyn na Šrí Lanke

Vyrobili drobní remeselníci organizácie Selyn z vidieckych oblastí Šrí Lanky. Selyn bola založená v roku 1992 a dnes zamestnáva 250 zamestnancov, ktorí sa špecializujú na výrobu ručne tkaných látok a rôznych drobností. Je garantované dodržiavanie vysokých pracovných štandardov ako je bežná pracovná doba, Fair Trade mzda aj zdravotné poistenie.

Selyn taktiež umožňuje mnohým zamestnancom pracovať z domova, čo je najmä pre ženy dôležitý spôsob, ako skĺbiť starostlivosť o deti so zabezpečením príjmu. Pre začínajúcich pracovníkov je samozrejme zaistené školenie az výnosov predaja je podporovaná aj miestna škola a recyklačné projekty. Vzdelávanie zamerané na ochranu životného prostredia a prírodných zdrojov je otvorené aj pre ostatných producentov, a cenné znalosti sa tak dostávajú k celej miestnej komunite.

Dĺžka 17 cm.
Hmotnosť: 5 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu