Bio zrnková káva Mexiko, 500 g

Vynikajúca stredne silná káva arabika s chuťou po čiernom čaji a bourbone takmer bez kyslosti. Pôžitok dopĺňa arómu po kandovanom ovocí s trochou škorice.

Skladom (8 ks)
Kód: FO490501
13,03 € 11,63 € bez DPH 26,06 € / 1 kg
Kategória: Zrnková káva
Hmotnosť: 0.52 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 500 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Bio CZ: Produkt ekologického zemědělství
Fairobchod: Fair trade garance Fairobchod

Vynikajúca bio káva arabika so stredne plným telom a príjemne jemnou chuťou takmer bez kyslosti s tónmi čierneho čaju, citrónu a bourbonu. Aróma hrá najmä vôňou horkej čokolády doplnenej akcentmi ríbezlí, kandizovaného ovocia a štipky škorice.

Mexiko je 8. najväčším producentom kávy na svete a kľúčovú úlohu v tom zohrávajú jeho južné štáty. Najmä Oaxaca a Chiapas si získali slávu v kvalitnej ekologickej triede káv. Naša káva Zapotekan je však aj v tomto porovnaní výnimočná, bez nepríjemných zemitých tónov, ktoré sú v nižších triedach mexických káv bežné. .

Fair trade bio káva od drobných pestovateľov Zapotekan

Pochádza z malých kávových záhrad schovaných vo svahoch vysočiny štátu Oaxaca. Vo výškach až 1600 m nm ju tu už po dlhé generácie pestujú drobní farmári etnika Zapotekan. Tým káva rastúca na stále rovnakých pozemkoch koluje v žilách a hovorí aj svojim vlastným jazykom.

Sú hrdými členmi Unión de Productores Campesinos Tierra Indigena Zapoteca (UPCTIZ), združenia pestovateľov kávy z 13 rôznych dedín, ktorí kultivujú vysoko kvalitnú kávu arabica na juhu Mexika.

Družstvo kladie veľký dôraz na spoluprácu a udržateľnosť, a tak prémie z fair trade obchodu pestovatelia využívajú primárne na pravidelnú obnovu rastlín kávovníkov vo svojich záhradách. Súčasné zmeny klímy umožňujú šírenie chorôb kávovníkov, najmä koróziu kávy Roya, aj do takých nadmorských výšok, kde sa predtým nevyskytovali.
V roku 2011 boli prudkým šírením kávovej hrdze miestne farmy takmer zničené. Preto teraz farmári šľachtia a vsádzajú odrody, ktoré sú voči týmto chorobám odolnejšie. Dnes najmä Kostariku 95, Icatu a Sarchimor, ktoré sú pre miestnu mikroklímu najvhodnejšie.
Družstvo zaobstaralo spoločný dopravný prostriedok na prepravu zozbieranej kávy a systematicky zlepšuje zber, spracovanie i sušenie kávy a na oplátku dostáva lepšiu cenu za stále kvalitnejšiu kávu. Miestni dokonca začali aj malý medonosný program na zlepšenie opelenia nových sadeníc kávy.


Starostlivo pražená po malých dávkach v Českej republike.

Zloženie : 100% bio káva arabika zrnková.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu