Bio zrnková káva Espresso de Origen, 1000 g

Silná espresso zmes káv arabika a robusta od drobných farmárov zostavená a stredne tmavo pražená v Holandsku na základe viac ako 100 rokov skúseností.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: NE097812
24,63 € 21,99 € bez DPH 24,63 € / 1 kg
Kategória: Zrnková káva
Hmotnosť: 1.022 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 1000 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Položka bola vypredaná…

Umne zostavená zmes káv odrody arabika a robusta pestovaných podľa pravidiel ekologického poľnohospodárstva. Skúsení milovníci kávy vyberajú jednotlivé kávy na malých rodinných záhradách Latinskej Ameriky, Afriky a Ázie, ktoré hľadajú na úrodných horských svahoch často v ťažko prístupných a nádherných miestach. V Holandsku z nich potom zostavujú unikátne zmesi s 10-20% robustmi s lahodnou chuťou charakteristickou pre značku Café de Origen. Pri následnom stredne tmavom až tmavom pražení, vhodnom na prípravu espresso kávy, čerpajú z viac ako 100 rokov skúseností pražiarne Neuteboom.

Tú tvoria skúsení profesionáli a priekopníčku fair trade, spravodlivého obchodu, ktorý zaisťuje férovejšie obchodné podmienky aj pre drobných pestovateľov kávy v rozvojovom svete. Drobný príplatok k cene kávy, tzv. fairtradová prémia, je potom určená na komunitné projekty ako je lepšie zásobovanie pitnou vodou obyvateľov alebo budovanie infraštruktúry pre jednotlivé dediny.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu