Bio zelený čaj Sencha z Číny, väčšie balenie

Kvalitný a nesmierne populárny zelený čaj s veľmi príjemnou sladkastou chuťou a výnimočne sviežou vôňou s tónmi kvetín pripravovaný podľa tradičnej japonskej receptúry.

Kód: FO616208
od 7,82 € od 6,98 € bez DPH od 3,62 € / 100 g
Kategória: Zelený čaj sypaný
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Bio CZ: Produkt ekologického zemědělství
Fairobchod: Fair trade garance Fairobchod
Hmotnost: 200 g
Skladom (7 ks) | FO616208
7,82 €
6,98 € bez DPH
Hmotnost: 400 g
Skladom (3 ks) | FO616406
14,83 €
13,24 € bez DPH
Hmotnost: 900 g
Skladom (1 ks) | FO616901
32,55 €
29,06 € bez DPH

Zelený čaj Sencha je najpopulárnejším čajom v Japonsku a po celom svete vyhľadávaný pre svoje osviežujúce účinky a výbornú chuť aj za studena. Snáď vďaka pestovaniu týchto čajovníkových lístkov v netienených záhradách prepožičiavajú slnečné lúče nálevu Senchy jasnú, žltkasto zelenú farbu. Vonia prirodzene a sviežo po kvetoch, ľahko trávovo, harmonicky. Chutí veľmi príjemne pomerne výraznými sladkými tónmi a jemnou zvieravosťou. Celkovo pôsobí čistým sviežim dojmom a nebudete pochybovať, prečo sa tento čaj stal taký slávny. Veľakrát vlastne odštartoval popularitu zeleného čaju všeobecne. Je možné z neho pripraviť až 3 nálevy.

Sencha sa vyrába obvykle len raz ročne z najlepších celých lístkov zberaných v jarných mesiacoch, teda v apríli a máji. Listy a prach, ktorý sa nehodí pre Senchu, je vytriedený na produkciu iných typov čaju. Ide o kvalitný čaj, ktorý sa vyrába z čínskych čajovníkov podľa japonského tradičného postupu.

Po zbere sa čajovníkové lístky nechajú povädnúť a nasleduje niekoľko preparovaní, aby sa zastavila oxidácia čaju. To je pre čínsky zelený čaj veľmi nezvyčajné, pretože v Číne sa používa praženie na panvici, ktoré čaju prepožičiava dymovú arómu. Po naparení, ktoré navyše spôsobuje tmavo zelenú farbu listov, sa dlhé lístky prekladajú, sušia a triedia. Vo výsledku od seba čínsku a japonskú Senchu rozoznajú len skutoční majstri a obe Senchy sa s úspechom pripravujú aj ako ľadový čaj.

Čajovníky na prípravu tohto čaju Sencha vypestovali drobní roľníci v provincii Chu-nan (v pinyin Húnán, anglicky Hunan) na juhovýchode kontinentálnej Číny. Tá sa nachádza na strednom toku rieky Jang-c'-ťiang, po slovensky Modré rieky, tretia najdlhšia rieky na svete. Ostatne v Číne sa jej hovorí Čchang-ťiang, teda Dlhá rieka. Meno provincie Chu-nan znamená "južne od jazera" a myslí sa ním jazero Tung-tching-chu (Dongting Hu) na severovýchode provincie. Je ale známa aj ako rodisko komunistického revolucionára Mao Ce-tunga, otca zakladateľa Čínskej ľudovej republiky a jedného z troch najkrutejších diktátorov histórie, ktorému sa pripisuje niekoľko desiatok miliónov obetí. Vyvolal totiž v krajine nebývalý hladomor, ale dodnes sa v Číne teší úcte a je stále vyobrazený na čínskych bankovkách.


Príprava: 1 lyžičku čaju na šálku zalejeme vodou s teplotou cca 80 ° C a necháme 2–4 minúty lúhovať.

Zloženie: bio zelený čaj sypaný 100%.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu