Bio zelená káva Honduras SHG zrnková, 100 g

Tepelne nespracované zrnká kávy v zelenom stave s plným obsahom všetkých látok, ktoré príroda káve nadelila. Vynikajúca kvalita SHG-EP Superior z Hondurasu.

Skladom (>10 ks)
Kód: FO010105
2,58 € 2,30 € bez DPH 25,80 € / 1 kg
Kategória: Zrnková káva
Hmotnosť: 0.109 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 100 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Bio CZ: Produkt ekologického zemědělství
Fairobchod: Fair trade garance Fairobchod

Tepelne nespracované zrnká kávy arabika, ktoré si uchovali kompletný obsah látok, ako im ich nadelila príroda v Hondurase. Zrnká kávy v nezmenenom stave tak, ako opustila ruky pestovateľov v Hondurase. Po ručnom zbere kávových čerešní a ich spracovaní nasledovalo len sušenie na slnku a zabalenie na export. A taká sme ich pre vás do vrecka zabalili aj my. Zelená káva tak ponúka vyšší obsah kofeínu a kyselinu chlorogenovú, antioxidant cenený pri chudnutí.

Navyše ide o surovinu výnimočnej kvality z tradičného kávového regiónu Santa Rosa de Copán v Hondurase. Skratka SHG (Strictly High Grown) znamená vysokú kvalitu pestovanú v nadmorskej výške nad 1 300 m nm, kde plody dozrievajú pomalšie a chuť kávy je plnšia. Káva nesie tiež označenie EP, čiže európska príprava, ktorá zaručuje úplnú čistotu ručne triedeného zberu a Superior značí výber zŕn veľkosti 17/18. Ide teda o vynikajúcu surovinu vhodnú na prípravu prvotriednej kávy, alebo nápoje zo zŕn v zelenom stave.

Návod na prípravu : zrnká kávy najprv nechajte 3 hodiny namočené vo vode. Až potom zrnká pomeľte, zalejte vriacou vodou a nechajte cca 5 min. vylúhovať. Nepridávajte mlieko (znižuje účinok).

Zloženie : 100% bio zelená káva arabika zrnková.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu