Bio talianske korenie, 20 g

Bio zmes korenia vhodné najmä do talianskych jedál, ktoré vypestovali a namiešali ľudia z projektu Sekem v Egypte podľa pravidiel organického poľnohospodárstva.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EL483256
2,20 € 1,96 € bez DPH 11 € / 100 g
Kategória: Fair trade korenie a morská soľ
Hmotnosť: 0.02 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 20 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Zmes korenia zostavená na taliansky spôsob, ktorého všetky zložky vyzreté pod africkým slnkom vypestovali podľa pravidiel ekologického poľnohospodárstva a zostavili ľudia z organizácie SEKEM v Egypte.

Bio korenie z fair trade projektu SEKEM v Egypte

Uholným kameňom organizácie SEKEM je holistický prístup k udržateľnému poľnohospodárstvu v púšti. Veď všetky hlavné náboženstvá zdieľajú myšlienku, že človek je menovaný správcom na Zemi s úlohou udržiavať ju a rozvíjať. Preto nemôže byť cieľom len znižovanie "ekologickej stopy", ale rozširovanie života a snaha o lepší a zdravší stav krajiny a ľudí. SEKEM sa preto zaviazala k zodpovednému rozvoju a zachovaniu života aj pre budúce generácie. Všetka hospodárska činnosť prebieha v súlade s ekologickými i etickými zásadami a zamestnanci si zachovávajú svoju ľudskú dôstojnosť.

Táto vízia priviedla v roku 1977 zakladateľa Dr. Ibrahima Abouleishe na vyhĺbenie prvej studne v rozľahlej púšti blízko Káhiry. Do tej doby neobhospodarovaná púšť tak už viac ako 40 rokov vytvára priestor na trvalo udržateľné poľnohospodárstvo a spoločenský a kultúrny život.

SEKEM sa opiera o dlhodobé obchodné partnerstvá, poskytuje predbežné financovanie a okrem zodpovedajúcej mzdy majú producenti prístup aj k ďalšiemu vzdelávaniu, zdravotnej starostlivosti a určitým sociálnym dávkam. Prevádzkuje materskú škôlku, základnú školu a zdravotné stredisko, ktoré je otvorené nielen zamestnancom, ale aj obyvateľom okolitých dedín. SEKEM podporuje aj integráciu osôb so zdravotným postihnutím s cieľom podporiť v maximálnej možnej miere ich nezávislosť.

Dnes SEKEM zastrešuje mnoho skupín producentov bio potravín a remeselných výrobkov, ktorí pracujú podľa spravodlivých fair trade štandardov a pravidiel ekologického poľnohospodárstva. Jedným z článkov je aj spoločnosť Isis Organic založená v roku 1997 v Helipolis neďaleko Káhiry.

Tá produkuje zdravé, výživné a chutné potraviny, ktoré neobsahujú žiadne umelé prísady ani konzervačné látky. Pestuje, spracováva a balí ekologicky pestovanú zeleninu, med, datle, bylinky, korenie, jedlé oleje, bylinné čaje a rôzne šťavy. Dbá na spravodlivú spoluprácu v celom dodávateľskom reťazci a odmeny sú stanovené v súlade so zásadami Fair Trade

A práve pracovníci Isis Organic v Egypte vypestovali a namiešali túto koreniacu zmes.

Zloženie z ekologického poľnohospodárstva : majorán, rozmarín, cibuľa, tymián, bazalka, oregano, cesnak, saturejka, ostrá paprika.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu