Bio surový trstinový cukor z Paraguaja, 2 kg

Trstinový cukor z Paraguaja svetlo zlatej farby, medovej vône a karamelovej chuti s prirodzeným obsahom cenných enzýmov pre jeho lepšie strávenie.

Skladom (>10 ks)
Kód: FO212004
9,67 € 8,63 € bez DPH 4,84 € / 1 kg
Kategória: Trstinový a kokosový cukor
Hmotnosť: 2.019 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 2 kg
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Bio CZ: Produkt ekologického zemědělství
Fairobchod: Fair trade garance Fairobchod

Bio fair trade trstinový cukor z Paraguaja má svetlo zlatú farbu aj typickú medovú vôňu a karamelovú chuť. Vďaka hrubosti krupice sa hodí na najrôznejšie použitie ako je sladenie kávy, čaju alebo cereálií, je vhodný do pečiva a cukroví aj na sladenie kompótov, marmelád a ovocných štiav. Je veľmi vhodný do najrôznejších koktailov, v ktorých svojou rafinovanou sladkosťou neprekryje ostatné chute.

Oproti bežnému bielemu cukru je surový trstinový cukor menej kalorický, menej zaťažuje ľudský organizmus a je nutrične bohatší. Obsahuje množstvo minerálnych látok, vitamínov skupiny B a hlavne cenných enzýmov, ktoré pomáhajú dobrému stráveniu a využitiu trstinového cukru.

Tento bio trstinový cukor sa spracováva ihneď po zbere priamo v Paraguaji s využitím iba prírodných procesov postupom, ktorý miestne životné prostredie zaťažuje len minimálne. Po zbere cukrovej trstiny drobnými pestovateľmi zo združenia Manduvirá sa rastliny lisujú a získaná šťava varí a chladí. Čistenie prebieha iba sedimentáciou a filtráciou, a výsledný trstinový cukor tak neobsahuje žiadne zvyšky umelých chemických činidiel.


Zloženie: bio cukor trstinový nerafinovaný (100 %). Bez lepku, vhodné pre vegánov.
Uchovávajte v suchu a chlade.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu