Bio rooibos, vrecká 20 x 1,8 g

Kvalitný rooibos vo vreckách z jediného miesta na svete v Juhoafrickej republike, kde prirodzene rastie. Neobsahuje kofeín a je vhodný aj pre deti a tehotné a dojčiace matky.

Skladom (>10 ks)
Kód: EL152183
3,09 € 2,76 € bez DPH 8,58 € / 100 g
Kategória: Bio maté, rooibos a honeybush
Hmotnosť: 0.076 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 36 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Rooibos je vzácny ker rastúci na jedinom mieste na svete, v Cédrových horách v Juhoafrickej republike (JAR), asi 200 km severne od Kapského mesta. Nálev je tmavo červený so sladkou arómou. Obsahuje množstvo antioxidantov, minerálov a je veľmi dobre stráviteľný. Neobsahuje kofeín, a je preto vhodný aj pre deti a tehotné aj dojčiace matky.

Tento porciovaný fair trade bio rooibos vypestovalo asi 84 drobných pestovateľov, ktorí sa v roku 2009 spojili do družstva Wupperthal Original Rooibos Coop. Všetci dodržiavajú pravidlá ekologického poľnohospodárstva a spoločnými silami as pomocou školení pracujú na dlhodobých cieľoch v oblasti trvalo udržateľnej produkcie a ochrane životného prostredia.

Každé vrecko je samostatne zabalené do papierovej obálky, a je tak vhodné aj do gastro prevádzok.


Príprava: sáčok zalejeme vriacou vodou a necháme 5 – 7 minút lúhovať. Je možné podávať aj ako ľadový čaj. Podľa chuti môžete dochutiť smotanou, mliekom, ovocnou šťavou alebo citrónom.

Zloženie: bio rooibos porciovaný, 20 sáčkov po 1,8 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu