Bio olivový olej extra panenský z Galiley, 500 ml

Jeden z najlepších olivových olejov ocenený zlatou medailou v medzinárodnej súťaži Biol v roku 2018. Za studena lisovaný extra panenský bio olivový olej z konfliktnej oblasti v Izraeli.

Skladom (6 ks)
Kód: EZ995201
17,95 € 16,03 € bez DPH 35,90 € / 1 l
Kategória: Medy a oleje
Hmotnosť: 0.895 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 500 ml
Objem: 500 ml
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Fairtrade: Certifikace Fairtrade

Extra panenský olivový olej prvotriednej kvality lisovaný za studena iba mechanickými prostriedkami. Olivy na jeho výrobu pestujú drobní arabskí pestovatelia, najmä ženy, podľa pravidiel ekologického poľnohospodárstva v Izraeli a na okupovaných palestínskych územiach.

Tento prvotriedny olej má silnú chuť av roku 2018 získal zlatú medailu v medzinárodnej súťaži BIOL. BIOL Price je pritom súťaž, v ktorej sa porovnávajú len extra panenské bio olivové oleje z celého sveta, a konkurencia je tak veľmi silná. Súťaž sa organizuje pod patronátom IFOAM už od roku 1985. Organizácia IFOAM je medzinárodnou zastrešujúcou organizáciou pre svet ekologického poľnohospodárstva, ktorá prepája širokú škálu zúčastnených strán a má pobočky vo viac ako 120 krajinách sveta. Bola založená v roku 1972.

Bio olivový olej z fair trade projektu v Galilei

Zmyslom producentskej organizácie Sindyanna z Galiley je okrem iného podporiť malých palestínskych producentov v obrábaní pôdy a aby mohli žiť z plodov svojej práce. Jedným takým je práve aj tento vzácny a cenný olivový olej. Veď olivová ratolesť je symbolom mieru. Dlhodobá a spoľahlivá spolupráca podľa pravidiel Fair Trade prispieva k zlepšeniu ťažkej životnej situácie drobných roľníkov a ich rodín a otvára aj vyhliadky do budúcnosti.

Olivový olej všeobecne je vítanou súčasťou stredomorskej kuchyne a je vynikajúci na prípravu rôznych pokrmov, šalátov i zálievok.

Zloženie: bio olivový olej extra panenský 100%.
Môže obsahovať stopy sacharidov, cukru, bielkovín a soli.
Prípadný zákal či usadenina nie je na závadu. Skladujte v chlade a suchu, chráňte pred svetlom.

Energetická hodnota: 3392 kJ/825 kcal
Tuky: 91,7 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: 13,9 g
z toho mononenasýtené mastné kyseliny: 68,9 g
z toho polynenasýtené mastné kyseliny: 8,9 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu