Bio nepražené kakaové bôby Dominicana Hispaniola, 1 kg

Výberové kakaové bôby typu Hispaniola z Dominikánskej republiky. Vyznačujú sa ľahkou kyslosťou, bohatou chuťou s ovocnými tónmi a vôňou po orieškoch.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: FO111000
21,86 € 19,52 € bez DPH 2,19 € / 100 g
Kategória: Bio kakaové bôby
Hmotnosť: 1.004 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 1000 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Bio CZ: Produkt ekologického zemědělství
Fairobchod: Fair trade garance Fairobchod
Položka bola vypredaná…

Jedinečný výber nepražených celých kakaových bôbov pôvodnej odrody Hispaniola, ktorá je aj v samotnej Dominikánskej republike exkluzívnym tovarom. Takmer 3/4 produkcie tejto krajiny totiž tvorí bežný typ kakaovníkov Sánchez. Bôby sa zberajú ručne a po prirodzenej fermentácii a sušení sú na mieste balené do sisalových vriec, ktoré potom putujú cez more do Európy.

Pestovatelia sú drobní roľníci so združením CONACADO, ktorí svojich kakaovníky pestujú v tieni väčších stromov. Zaisťujú tak kvalitnejšie kakaové bôby a dobrú ochranu miestnej pôdy a lesov. Vychutnajte si skutočnú kvalitu a jedinečnú chuť „pokrmu bohov“. Tak totiž kakaovník nazval sám Carlu Linnú pri tvorbe botanického názvoslovia v 18. storočí. A keď Európa túto cennosť objavovala, bola v predaji iba v tých najlepších lekárňach za cenu, ktorú si mohol dovoliť len málokto.

Dnes sú kvalitné kakaové bôby považované za jednu z vôbec najkomplexnejších potravín sveta. Bio kakaové bôby sú výživovou bombou, ktorá je prirodzená a úplne prírodná bez akýchkoľvek prídavkov a úprav. Bio Fairtrade nepražené kakaové bôby majú unikátne vlastnosti – výnimočne vysokú koncentráciu vitamínov, minerálov, antioxidantov a enzýmov a sú pritom pestované v čistej prírode za použitia len miestnych tradičných postupov.


Zloženie: Bio nepražené kakaové bôby celé 100%. Bez lepku, vhodné pre vegánov.

Uchovávajte v chlade a suchu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu