Bio nekryštalizovaný trstinový cukor Muscovado z Filipín, 500 g

Filipínska cukrová špecialita s charakteristicky bohatou karamelovou chuťou a vôňou obzvlášť vhodná na sladenie dezertov a na pečenie.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: WP740916
5,63 € 5,03 € bez DPH 11,26 € / 1 kg
Kategória: Trstinový a kokosový cukor
Hmotnosť: 0.506 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 500 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Welt Partner: Fair trade garance Welt Partner
Položka bola vypredaná…

Nerafinovaný trstinový cukor je menej kalorický ako bežný biely cukor a menej tiež zaťažuje ľudský organizmus, pritom je nutrične bohatší. Obsahuje minerálne látky, vitamíny skupiny B a cenné enzýmy, ktoré pomáhajú dobrému stráveniu a využitiu trstinového cukru.

Tento bio trstinový cukor je vyrábaný tradičnou metódou z ekologicky pestovanej cukrovej trstiny. Vzniká tak čistý prírodný produkt s bohatou karamelovou chuťou a vôňou, vhodný najmä na sladenie dezertov a na pečenie. Pre svoju rafinovanú sladkosť, ktorá tak neprekrýva ostatné chute, sa však s úspechom využíva aj na sladenie koktailov, kávy, čaju, marmelád, ovocných štiav i čokolády.

Táto cukrová špecialita sa vyrába na Filipínach zahusťovaním trstinovej šťavy vrátane melasy a neprechádza cielenou kryštalizáciou.

Fair trade bio trstinový cukor z ostrova Panay

Vďačíme za to ľuďom zo združenia PFTC (Panay Fair Trade Center) na ostrove Panay, ktoré je úzko späté s filipínskym ženským hnutím. To múdro kombinuje záujmy vidieckych drobných poľnohospodárov a žien žijúcich v mestských slumoch. Napríklad čerstvé banány od žien z vidieka sa v meste spracovávajú na banánové lupienky práve ženami z blízkych slumov.

V novembri 2013 zničil tajfún Haiyan veľkú časť oblasti Capiz na severe filipínskeho ostrova Panay vrátane zariadení na spracovanie cukrovej trstiny. Našťastie zafungovalo fair trade partnerstvo a obchodníci z Nemecka a Rakúska sa zložili na stavbu nového. Táto konkrétna pomoc tak od roku 2015 slúži a zasiahnutým rodinám poskytuje opäť ekonomickú perspektívu.

Ostatne, Muscovado sa na Filipínach prekladá ako „cukor pre ľudí“.Zloženie: bio nekryštalizovaný trstinový cukor Muscovado (100 %). Bez lepku, vhodné pre vegánov.

Energetická hodnota: 1561 kJ/373 kcal
Tuky: 0,1 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,1 g
Sacharidy: 95,5 g
z toho cukry: 95,0 g
Bielkoviny: 0,1 g
Soľ: 0,02 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu