Bio moringa, sušené listy zo Šrí Lanky, 30 g

Sušené listy "stromu života", ktorého si domorodci cení už tisíce rokov pre jeho všestrannú užitočnosť a obsiahnutú symfóniu živín, určené na prípravu čaju.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EL479273
3,80 € 3,39 € bez DPH 12,67 € / 100 g
Kategória: Bylinné a ovocné čaje
Hmotnosť: 0.05 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 30 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Moringa olejodárna ( Moringa oleifera ), nazývaná aj "strom života" alebo niekedy "strom budúcnosti", je teplomilný "jedlý" strom pôvodom z južného úpätia pohoria Himaláje. Pre Európanov exotika, pre Afričanov bežná bylina, ktorej všetky časti majú takmer zázračné účinky na ľudský organizmus. Vďaka svojej neuveriteľnej znášanlivosti sucha a pre svoju úžasnú úžitkovosť sa však dnes pestuje v trópoch a subtrópoch po celej zemeguli.

Po tisícročia sa využíva kôra moringy na výrobu povrazov a rohoží, korene ľuďom do istej miery nahrádzajú chren, vetvy sú obľúbeným krmivom pre domáce zvieratá, a ľudové liečiteľstvo pozná uplatnenie pre listy aj semená. Kvety a plody v podobe strukov sú obľúbené najmä v Indii a čistiace schopnosti rozomletých semien využívajú ľudia v oblastiach okolo Nílu. Ajurvéda používa moringu pri liečení snáď 300 chorôb.

Bio listy moringa

Listy moringy sú na indickom subkontitente av Afrike natoľko dôležitou potravinou, že sa tu pestujú na plantážach a sú súčasťou stravy v surovej aj varenej podobe; navyše sa suší pre obdobie nedostatku. Bio listy moringy sú zdrojom mnohých minerálov, vitamínov aj bielkovín; v prášku sa podávajú ako výživný doplnok stravy. Obsahujú aj rastlinný hormón zeatín, známy ako hormón mladosti. Spomaľuje starnutie buniek a prospešné látky dopravuje v tele presne tam, kde sú potrebné.

Výluh zo sušených listov moringy navyše výborne chutí a pomáha pri rade telesných i duševných ťažkostí. Povzbudzuje imunitu, prebúdza zažívanie a pomáha predchádzať problémom kardiovaskulárneho systému. Príjemne voňajúci čaj z listov moringy si môžete vychutnať kedykoľvek počas dňa.

Moringa listy pestované a obchodované v rámci fair trade projektu Biofoods

Tieto listy moringy žnú drobní poľnohospodári najmä na juhozápade ostrova Šrí Lanka. Úrodu potom ďalej spracováva a exportuje rodinná Fair Trade spoločnosť Biofoods, ktorá je priekopníkom spracovania kokosových produktov a podporuje aj ďalšie trvalo udržateľné poľnohospodárske projekty na ostrove.

Príprava: jednu čajovú lyžičku listov zalejte v šálke vriacou vodou a nechajte 5 minút vylúhovať. Po vychladnutí môžete vylepšiť medom z našej ponuky .

Zloženie : bio sušené listy moringy 100%.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu