Bio med z divokých kvetov, tekutý, 250 g

Jemný tekutý bio med vyrobený z nektáru divokých kvetov Strednej Ameriky. Veľmi rýchlo zaujme svojou plnou farbou a korenistou vôňou.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: GE048566
4,82 € 4,30 € bez DPH 1,93 € / 100 g
Kategória: Medy a oleje
Hmotnosť: 0.39 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 250 g
Vegan: ne
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Gepa: Fair trade garance Gepa
Položka bola vypredaná…

Exotický tekutý bio med, jemná kvetinová zmes vyrobená z nektáru divokých kvetov rastúcich v Nikarague, Mexiku a Guatemale. Kvetový bio med s jemnou korenistou vôňou z tradičnej produkcie drobných farmárov z národných parkov a susedných oblastí. Jeho farba sa líši v závislosti od zberu a pomeru miešania bio medov našich partnerov.

Neznečistený prírodný produkt, ktorý nespotrebúva žiadne prírodné zdroje a pozitívne prispieva k prírodnej rozmanitosti prostredníctvom opeľovania. Z jeho produkcie navyše majú prospech aj majitelia veľmi malých pozemkov a príroda sama.

Med si uchoval svoju hustú, ale tekutú konzistenciu a len pomaly kryštalizuje. Je tak obzvlášť vhodným aromatickým doplnkom čaju i rôzneho pečiva alebo liečebným prostriedkom. Kvetový bio med je dobre stráviteľný a obsahuje väčšie množstvo peľu. Čisto prírodný, nestrážený med s neporušenými biologicky aktívnymi látkami.

Kvetový bio med vyrobený podľa princípov fair trade v Latinskej Amerike

Bio kvetový med od malých družstiev včelárov UCASA v Nikarague, Guaya'b a COPICHAJULENSE v Guatemale a CAPIM, Tzeltal Tzotzil a Mieles del Sur v Mexiku. Všetci využívajú divoko rastúce kvety v ekologicky obhospodarovaných oblastiach v blízkosti svojich dedín a vyrába čisto prírodný produkt, ktorý je prospešný pre všetkých zúčastnených. Tento med je navyše vďaka kompenzáciám CO 2 považovaný za klimaticky neutrálny produkt od výroby u včelárov, cez prepravu, miešanie a distribúciu v Nemecku.

Zloženie: bio med kvetový 100%. Kryštalizácia nie je na závadu, naopak je dôkazom nestráženej kvality. Med nie je vhodný pre deti do 12 mesiacov veku.

Energetická hodnota: 1284 kJ/302 kcal
Tuky: 0 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: 0 g
Sacharidy: 75,1 g
z toho cukry: 75,1 g
Bielkoviny: 0,4 g
Soľ: 0 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu