Bio maniokové chipsy s rozmarínom, 30 g

Ručne pripravené chrumkavé chipsy z manioku s rozmarínom a korením, zľahka vyprážané na čistom bio kokosovom oleji as minimálnym obsahom tuku.

Vypredané
Kód: EL457226
1,21 € 1,08 € bez DPH 4,03 € / 100 g
Kategória: Chipsy z manioku
Hmotnosť: 0.034 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 30 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Ručne robené bio chrumkavé chipsy z manioku s nezameniteľnou chuťou rozmarínu a ďalšieho korenia. Bio maniokové chipsy neobsahujú vôbec žiadny cholesterol a sú zľahka vyprážané na cennom bio kokosovom oleji (ktorý cholesterol taktiež neobsahuje). Vďaka modernej technológii spracovania obsahujú až o 30% menej tuku ako chipsy zemiakové.

Celý proces výroby od pestovania na poli, cez výber a spracovanie surovín až po zabalenie chipsov v ochrannej atmosfére prebieha v Indonézii na ostrove Jáva. To znamená garanciu excelentnej kvality a dôstojný Fair Trade príjem pre mnoho miestnych ľudí. Vrecko je vyrobené z pokovovaného polypropylénu (PP) a je recyklovateľné.

Bio maniok

Maniok jedlý (Manihot esculenta) , známy tiež ako cassava/kasava, yuca či tapioka, prípadne ako sladký zemiak, je kľúčová okopanina tropického pásu, kde sa pestoval už 4 000 rokov pred nl Darí sa mu dobre aj vo veľmi chudobných pôdach a dokáže prežiť aj dlhé obdobia sucha, čo je zásadné pre asi 500 miliónov ľudí v chudobných oblastiach sveta. Ide o šiesty najdôležitejší potravinový zdroj sveta a druhý medzi škrobovými rastlinami. Má cenné nutričné zloženie na výživu človeka i hospodárskych zvierat, a to hlavne pre vysoký obsah škrobu.

Maniok je kerovitá rastlina dorastajúca do výšky až 4,5 metra pôvodom z Brazílie, odkiaľ ho portugalskí otrokári v 16. storočí zaviezli do Konga a neskôr až do Indonézie. Jedlé časti sú listy a mrkvovité korene, ktoré dorastajú do dĺžky až 2 m. Zberajú sa však vo veľkosti 15-100 cm s hmotnosťou 0,5-2,5 kg, a to po celý rok. Následne sa korene môžu 2-3 roky skladovať v pôde, a zabezpečiť si tak potraviny na horšie časy.
Chuť hľuzy je pomerne univerzálna, a tak sa, podobne ako naše zemiaky, pripravujú na rôzne spôsoby a kombinujú s rôznymi príchuťami.

Producent bio maniokových chipsov

Maniok pochádza od organizácie Profil Mitra Abadi (PMA) so sídlom v Tangerang v Jakarte na ostrove Jáva v Indonézii. Jej cieľom je zvyšovanie povedomia o veľkom potenciáli Indonézie v produkcii kvalitných potravín. Vzdeláva a rozvíja miestnych poľnohospodárov v produkcii bio potravín, ktoré spĺňajú medzinárodné štandardy, a pomocou ekologického poľnohospodárstva a Fair Trade zlepšuje kvalitu ich života aj potravín.

Jej motom je "Sedikit-sedikit, lama-lama menjadi bukit", teda že každá snaha, akokoľvek malá, vedie k cieľu, pokiaľ vytrváme.

Zloženie: maniok (70%), kokosový olej, maltodextrín, soľ, rozmarín, glukóza, cukor, extrakt z droždia, cesnak, cibuľa, biele korenie, slnečnicový olej, protihrudkujúca látka oxid kremičitý . Bez lepku, bez cholesterolu, bez palmového oleja, bez laktózy, vhodné pre vegánov. Balené v ochrannej atmosfére.

Energetická hodnota: 2295 kJ/550 kcal
Tuky: 32 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: 29 g
Sacharidy: 63 g
z toho cukry: 5 g
Vláknina 5 g
Bielkoviny: 1 g
Soľ: 1,4 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu