Bio kokosový cukor z Indonézie, 250 g

Ručne získaný nektár z kvetov kokosových paliem v Indonézii s delikátnou chuťou, nízkym glykemickým indexom a inulínom.

Skladom (>10 ks)
Kód: FO310250
3,20 € 2,86 € bez DPH 12,80 € / 1 kg
Kategória: Trstinový a kokosový cukor
Hmotnosť: 0.266 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 250 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Bio CZ: Produkt ekologického zemědělství
Fairobchod: Fair trade garance Fairobchod

Bio Fairtrade kokosový cukor z Indonézie je kvalitnejší, než kokosový cukor zo Srí Lanky a Filipín. Ide tiež o vôbec prvý Fairtrade kokosový cukor z ekologického poľnohospodárstva na slovenskom trhu. Bio kokosový cukor vzniká prírodnými procesmi z nektáru kvetov kokosových paliem priamo v mieste pestovania a bez použitia umelých chemických prísad. Cukor z kokosových kvetov má príjemnú sladkú chuť s karamelovým podtónom. Chuť sa však môže meniť v závislosti od ročného obdobia aj miesta a poddruhu palmy, z ktorej je kokosový cukor vyrábaný.

Bio kokosový cukor je považovaný za sladidlo, ktoré najmenej zaťažuje životné prostredie. Certifikácia Fairtrade u nášho cukru potom zaisťuje aj trvalo udržateľný rozvoj miestnych komunít a nastavuje pravidlá, aby sa pestovanie paliem nezvrhlo. Nerafinovaný kokosový cukor má veľmi nízky glykemický index 35, nezaťažuje teda tak pankreas a môže si ho dovoliť aj časť diabetikov. Obsahuje vitamíny skupiny B, minerály, antioxidanty, aminokyseliny a inulín, ktorý slúži ako prebiotikum pre črevnú mikroflóru. Kokosový cukor obsahuje aj v porovnaní s trstinovým cukrom viac mikro a makro živín a je ešte menej kalorický.
Podľa laboratórnej analýzy je oných 90 % cukrov tvorených z 97 % sacharózou, 2 % fruktózou a 1 % glukózou.

V Ázii je kokosový cukor obľúbený už stovky rokov. U nás ide zatiaľ skôr o novinku, ktorá sa ale stále viac využíva pri pečení aj varení. Je veľmi vhodný do horúcich a studených nápojov, smoothie i koktailov. Z mnohých dôvodov je lepšie sladidlom v dezertoch, sušienkach, cookies aj cukroví.

Pestovatelia zo združenia Mega Inovasi Organik využívajú fairtradové prémie na stavbu škôlok, sirotincov a miestnej infraštruktúry. Peniaze sa využívajú aj na školské štipendiá detí farmárov a podporu tých, ktorí pri práci utrpeli úraz či vážnejšie ochoreli.


Zloženie: Bio cukor kokosový nerafinovaný (100%). Bez lepku, vhodné pre vegánov.
Uchovávajte v suchu a chlade. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu