Bio kakaový prášok silne zbavený tuku, 250 g

Prírodný kakaový prášok z Bolívie so zníženým obsahom tuku.

Skladom (>10 ks)
Kód: EL144041
4,89 € 4,37 € bez DPH 19,56 € / 1 kg
Kategória: Bio kakaový prášok, bio kakao
Hmotnosť: 0.276 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 250 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Vynikajúce bio kakao pestované a vyrábané členmi bolivíjskej organizácie El Ceibo. Kakaový prášok so zníženým obsahom tuku, ktorý neprešiel alkalizáciou, a zostal tak vo svojej prírodnej forme. Bez pridaného cukru, vhodný na prípravu kakaových nápojov, výrobu pečiva a cukroví.

Producentská organizácia El Ceibo bola založená v roku 1977 a dnes združuje 50 rôznych družstiev s viac ako 1000 členmi, prevažne rodinami domorodého pôvodu. Okrem kakaa pestujú aj kukuricu, fazuľu a rôzne druhy zeleniny pre vlastnú potrebu. Podľa pravidiel Fair Trade družstvo poskytuje svojim členom mikroúvery a radí poľnohospodárom pri starostlivosti o ich kakaovníky.
El Ceibo je zároveň miestna lesná drevina, ktorá neustále vytvára nové výhonky aj po odstránení - symbol nepremožiteľnej vôle prežiť, ktorý demonštruje silu družstva za posledných niekoľko desaťročí.

Hlavná sezóna zberu kakaa v Bolívii je od mája do júla. Po zbere sú kakaové struky spracované a asi osem dní fermentované vo veľkých nádržiach. Nasleduje päť dní sušenia na slnku. Potom je zber kakaových bôbov prevezený do centrálnej zberne El Ceibo v Sapecho, kde sú bôby ďalej čistené a dosušené na ďalšie spracovanie. To prebieha vo firemnej továrni v El Alto, kde už vzniká kakaová hmota a ďalšie produkty pre bolívijský i medzinárodný trh.

Zloženie: 100% kakaový prášok so zníženým obsahom tuku. Neobsahuje lepok ani laktózu, vhodné pre vegánov.

Energetická hodnota: 1997 kJ/477 kcal
Tuky: 14 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: 9 g
Sacharidy: 51 g
z toho cukry: <0,8 g
Bielkoviny: 23 g
Soľ: <0,02 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu