Bio honeybush, väčšie balenie

Medový ker s jedinečnými účinkami a príjemne medovou chuťou bez kofeínu z Juhoafrickej republiky, ktorý si tamojší Krováci obľúbili ešte skôr ako rooibos.

Kód: FO615256
od 8,60 € od 7,68 € bez DPH od 31,80 € / 1 kg
Kategória: Bio maté, rooibos a honeybush
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Bio CZ: Produkt ekologického zemědělství
Fairobchod: Fair trade garance Fairobchod
Hmotnost: 250 g
Skladom (8 ks) | FO615256
8,60 €
7,68 € bez DPH
Hmotnost: 500 g
Skladom (6 ks) | FO615508
16,43 €
14,67 € bez DPH
Hmotnost: 1 000 g
Skladom (6 ks) | FO615102
31,80 €
28,39 € bez DPH

Honeybush je neobvyklý ker, príbuzný rooibosu, ktorý taktiež pre svoj rast potrebuje špecifické podmienky, dostupné iba na jedinom mieste na svete v Západnom Kapsku v Juhoafrickej republike. Honeybush sa však zatiaľ nepodarilo úspešne presadiť a žať na plantážach, a tak veľká časť produkcie dodnes pochádza z divoko rastúcich kríkov čerpajúcich energiu z pôdy, vody a vzduchu relatívne bez znečistenia.

Piť tento Fair Trade a Bio honeybush tak znamená dodávať telu všetky jeho vitamíny a minerály skutočne prírodnou cestou. Bio honeybush je totiž studnicou vitamínov a minerálov, najmä vitamínu C, vápnika, fluóru a železa a je vynikajúcim zdrojom antioxidantov.

Honeybush, čiže medový ker, vďačí za svoj názov charakteristickej medovej vôni svojich žltých kvetov, lístkov i samotného nálevu. U miestnych Krovákov je obľúbený dokonca dlhšie, než rooibos. Rovnako ako on je bez kofeínu/teínu a obsahuje len minimum tanínov. Nálev je jemný a vlastne doslova medový.

Jeho príjemne podmanivej neobvyklej medovej vôni nie je ľahké odolať; naopak šálka či pohár honeybusha pritiahne pozornosť všetkých pri stole. Prirodzenú medovú sladkosť honeybusha je možné uplatniť pri príprave najrôznejších nápojov ako pre deti, ktorým nie je potrebné nápoj zladiť, tak aj pre dospelých.
V Japonsku je vraj honeybush často v aktovkách mnohých detí, ktoré jeho variácie s ovocím hojne popíjajú v škole. Neobsahuje kofeín, nie je presladený ako malinovky a fluór a vápnik v ňom obsiahnutý pomáha zdravému vývoju ich zubov a kostí.

Producentom nášho honeybusha je spoločnosť TopQualiTea South Africa (TQT), založená v roku 2005. Má iba 4 zamestnancov, ktorí ale spoločne podporujú 150 pestovateľov honeybusha a rooibosu v Juhoafrickej republike. Cieľom je zaistiť marketing a hladký export produkcie tých, ktorí by inak nemali prístup na medzinárodný trh.


Príprava: 1 lyžičku na šálku zalejeme vriacou vodou a necháme 5 – 7 minút lúhovať. Je možné pridať aj čerstvé alebo kompótované ovocie a zaženiete tak infekcie, bolesti hlavy aj stres. Pre ľadovú formu naplňte vysoký pohár do 2/3 ľadom a prelejte teplým nápojom. Môžete dochutiť podľa chuti.

Zloženie: bio honeybush sypaný 100%.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu