Bio datľové hľuzovky so škoricou, 120 g

Prvotriedne datľové hľuzovky s aromatickou a hrejivou škoricou. Bez pridaného cukru, bez aróm, bez lepku. Kompletne vyrobené v slnečnom Egypte.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EL496485
3,83 € 3,42 € bez DPH 3,19 € / 100 g
Kategória: Sušené ovocie a oriešky
Hmotnosť: 0.154 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 120 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Kúzelné datľové hľuzovky so škoricou, ktoré nadchnú vegánov a potešia aj mäsožravcov. Guličky z datlí bez akýchkoľvek prímesí sú prirodzene sladké, pretože vyzreli na slnku v Egypte. A v Egypte ich tiež drobní pestovatelia zo združenia SEKEM obalili tenkou vrstvičkou škorice, ktorá im dodáva aromatický a hrejivý tón. Úžasná cukrovinka vhodná napríklad ku káve alebo poháru červeného vína. Iste ich ale oceníte aj ako dezert či desiatu počas dňa.

Poctivá fair trade delikatesa zložená iba z bio datlí a bio škorice bez akýchkoľvek ďalších prímesí či náhradiek a bez lepku. Neprisladzované, napriek tomu sladké, aromatické, avšak bez umelých aróm. Každá gulička je iná, ale všetky sú len z prírodných surovín. Kompletne vypestované, vyrobené aj zabalené v Egypte.

Bio datľové hľuzovky z fair trade projektu SEKEM v Egypte

Uholným kameňom organizácie SEKEM je holistický prístup k udržateľnému poľnohospodárstvu v púšti. Veď všetky hlavné náboženstvá zdieľajú myšlienku, že človek je menovaný správcom na Zemi s úlohou udržiavať ju a rozvíjať. Preto nemôže byť cieľom len znižovanie "ekologickej stopy", ale rozširovanie života a snaha o lepší a zdravší stav krajiny a ľudí. SEKEM sa preto zaviazala k zodpovednému rozvoju a zachovaniu života aj pre budúce generácie. Všetka hospodárska činnosť prebieha v súlade s ekologickými i etickými zásadami a zamestnanci si zachovávajú svoju ľudskú dôstojnosť.

Táto vízia priviedla v roku 1977 zakladateľa Dr. Ibrahima Abouleishe na vyhĺbenie prvej studne v rozľahlej púšti blízko Káhiry. Do tej doby neobhospodarovaná púšť tak už viac ako 40 rokov vytvára priestor na trvalo udržateľné poľnohospodárstvo a spoločenský a kultúrny život.

SEKEM sa opiera o dlhodobé obchodné partnerstvá, poskytuje predbežné financovanie a okrem zodpovedajúcej mzdy majú producenti prístup aj k ďalšiemu vzdelávaniu, zdravotnej starostlivosti a určitým sociálnym dávkam. Prevádzkuje materskú škôlku, základnú školu a zdravotné stredisko, ktoré je otvorené nielen zamestnancom, ale aj obyvateľom okolitých dedín. SEKEM podporuje aj integráciu osôb so zdravotným postihnutím s cieľom podporiť v maximálnej možnej miere ich nezávislosť.

Dnes SEKEM zastrešuje mnoho skupín producentov bio potravín a remeselných výrobkov, ktorí pracujú podľa spravodlivých fair trade štandardov a pravidiel ekologického poľnohospodárstva. Jedným z článkov je aj spoločnosť Isis Organic založená v roku 1997 v Helipolis neďaleko Káhiry.

Tá produkuje zdravé, výživné a chutné potraviny, ktoré neobsahujú žiadne umelé prísady ani konzervačné látky. Pestuje, spracováva a balí ekologicky pestovanú zeleninu, med, datle, bylinky, korenie, jedlé oleje, bylinné čaje a rôzne šťavy. Dbá na spravodlivú spoluprácu v celom dodávateľskom reťazci a odmeny sú stanovené v súlade so zásadami Fair Trade

A práve pracovníci Isis Organic v Egypte vypestovali a vytvarovali aj tieto datľové hľuzovky.

Zloženie: bio datle, bio škorica.

Energetická hodnota: 1326 kJ/317 kcal
Tuky: 0,27 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: <0,02 g
Sacharidy: 75,5 g
z toho cukry: 61 g
Bielkoviny: 1,9 g
Soľ: <0,01 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu