Bio datľové hľuzovky so sezamom, 120 g

Prvotriedne datľové hľuzovky s chrumkavou škrupinou zo sezamu. Bez pridaného cukru, bez aróm, bez lepku. Kompletne vyrobené v slnečnom Egypte.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EL496461
3,83 € 3,42 € bez DPH 3,19 € / 100 g
Kategória: Sušené ovocie a oriešky
Hmotnosť: 0.154 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 120 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Kúzelné datľové hľuzovky so sezamom, ktoré nadchnú vegánov a potešia aj mäsožravcov. Guličky z datlí bez akýchkoľvek prímesí sú prirodzene sladké, pretože vyzreli na slnku v Egypte. A v Egypte ich tiež drobní pestovatelia zo združenia SEKEM vybavili chrumkavou škrupinou zo sezamu, ktorý hľuzovkám dodáva ľahkú voňavú príchuť orieškov. Úžasná cukrovinka vhodná napríklad ku káve alebo poháru červeného vína. Iste ich ale oceníte aj ako dezert či desiatu počas dňa.

Poctivá fair trade delikatesa zložená iba z bio datlí a bio sezamu bez akýchkoľvek ďalších prímesí či náhradiek a bez lepku. Neprisladzované, napriek tomu sladké, aromatické, avšak bez umelých aróm. Každá gulička je iná, ale všetky sú len z prírodných surovín. Kompletne vypestované, vyrobené aj zabalené v Egypte.

Bio datľové hľuzovky z fair trade projektu SEKEM v Egypte

Uholným kameňom organizácie SEKEM je holistický prístup k udržateľnému poľnohospodárstvu v púšti. Veď všetky hlavné náboženstvá zdieľajú myšlienku, že človek je menovaný správcom na Zemi s úlohou udržiavať ju a rozvíjať. Preto nemôže byť cieľom len znižovanie "ekologickej stopy", ale rozširovanie života a snaha o lepší a zdravší stav krajiny a ľudí. SEKEM sa preto zaviazala k zodpovednému rozvoju a zachovaniu života aj pre budúce generácie. Všetka hospodárska činnosť prebieha v súlade s ekologickými i etickými zásadami a zamestnanci si zachovávajú svoju ľudskú dôstojnosť.

Táto vízia priviedla v roku 1977 zakladateľa Dr. Ibrahima Abouleishe na vyhĺbenie prvej studne v rozľahlej púšti blízko Káhiry. Do tej doby neobhospodarovaná púšť tak už viac ako 40 rokov vytvára priestor na trvalo udržateľné poľnohospodárstvo a spoločenský a kultúrny život.

SEKEM sa opiera o dlhodobé obchodné partnerstvá, poskytuje predbežné financovanie a okrem zodpovedajúcej mzdy majú producenti prístup aj k ďalšiemu vzdelávaniu, zdravotnej starostlivosti a určitým sociálnym dávkam. Prevádzkuje materskú škôlku, základnú školu a zdravotné stredisko, ktoré je otvorené nielen zamestnancom, ale aj obyvateľom okolitých dedín. SEKEM podporuje aj integráciu osôb so zdravotným postihnutím s cieľom podporiť v maximálnej možnej miere ich nezávislosť.

Dnes SEKEM zastrešuje mnoho skupín producentov bio potravín a remeselných výrobkov, ktorí pracujú podľa spravodlivých fair trade štandardov a pravidiel ekologického poľnohospodárstva. Jedným z článkov je aj spoločnosť Isis Organic založená v roku 1997 v Helipolis neďaleko Káhiry.

Tá produkuje zdravé, výživné a chutné potraviny, ktoré neobsahujú žiadne umelé prísady ani konzervačné látky. Pestuje, spracováva a balí ekologicky pestovanú zeleninu, med, datle, bylinky, korenie, jedlé oleje, bylinné čaje a rôzne šťavy. Dbá na spravodlivú spoluprácu v celom dodávateľskom reťazci a odmeny sú stanovené v súlade so zásadami Fair Trade

A práve pracovníci Isis Organic v Egypte vypestovali a vytvarovali aj tieto datľové hľuzovky.

Zloženie: bio datle, bio sezam.

Energetická hodnota: 1401 kJ/335 kcal
Tuky: 8 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: 1 g
Sacharidy: 60 g
z toho cukry: 47 g
Bielkoviny: 5 g
Soľ: <0,01 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu