Bio čierny čaj Earl Grey, porciovaný 20 x 1,7 g

Výborný čierny čaj Earl Grey ochutený prírodným bergamotovým a pomarančovým olejom v kompostovateľných vreckách z vlákien z bio bavlny a bez umelých aróm.

Skladom (>10 ks)
Kód: GE013083
4,27 € 3,81 € bez DPH 12,56 € / 100 g
Kategória: Čierny čaj porciovaný
Hmotnosť: 0.068 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 34 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Gepa: Fair trade garance Gepa

Vynikajúci slávny čaj Earl Grey tradične ochutený bergamotovým olejom, s ktorým svojou ovocnou sviežosťou kontrastuje už menej obvyklý pomarančový olej. Čaj pochádza od slávnej organizácie TPI v Indii, prípadne od združenia DOTFA v Číne.

Čajové vrecká využívajú vlákna z bio bavlny a ochrannú fóliu na uchovanie sviežej arómy čaju. Zostávajú pritom plne kompostovateľné podľa normy EN 13432 (dostupná aj v slovenčine) ak čaju nie sú pridávané žiadne arómy

Ručne zbieraný fair trade bio čaj od Tea Promoters India

Tento čaj pestujú a ručne zbierajú pestovatelia a zberači zo združenia Tea Promoters India (TPI), kde už neexistujú žiadne koloniálne štruktúry. TPI tvorí asi 3000 odhodlaných ľudí, ktorí propagujú ekologické poľnohospodárstvo a fair trade pracovné a obchodné podmienky. TPI v roku 1989 založila vôbec prvú bio čajovú záhradu v Darjeelingu. Dnes sa záhrada Samabeong pýši certifikáciou Naturland a je asi najznámejším producentom fair trade bio čaju. Ostatným v Indii potom slúži ako ukážkový príklad spolupráce spravodlivého obchodu a ekologického poľnohospodárstva, ktorá sa môže stať úspešným príbehom známym po celom svete.

TPI je tiež jedným z priekopníkov v pracovno-sociálnej podpore pracovníkov v čajových záhradách. Čajovú záhradu Samabeong už od roku 2006 riadi žena. V Indii nie je bežné, aby ženy pracovali na vedúcich pozíciách, ale TPI ako jeden z prvých zamestnávateľov dal ženám šancu a Bhawana Rai sa stala vôbec prvou čajovou manažérkou v celom Darjeelingu. Zo začiatku to bolo pre podriadených ťažké, ale Bhawana Rai si postupne získala úctu a uznanie pestovateľov. V tejto čajovej záhrade pritom žije okolo 310 rodín, približne 2 000 ľudí, a znamená tak najväčšiu záhradu TPI.
Riaditeľ celého TPI Gautam Mohan sa potom o čaji najviac naučil od svojho starého otca Brija Mohana. Cez svoje vzdelanie a nové nápady tak prirodzene zachováva aj tradičné znalosti a skúsenosti s pestovaním a spracovaním čaju.

Vďaka Fair Trade dostávajú všetci zúčastnení za svoju prácu zodpovedajúcu mzdu, tešia sa lepším životným podmienkam a produkujú kvalitnejší čaj trvalo udržateľným spôsobom. Obzvlášť dôležité sú priekopnícke projekty prospešné pre celý región ako je stredná škola otvorená všetkým deťom v okolí. Bol postavený penzión na podporu udržateľného cestovného ruchu a ďalších pracovných príležitostí. Solárna energia sa využíva na pouličné osvetlenie, ďalšia energia pochádza z bioplynovej stanice.

Príprava: sáčok čaju v šálke zalejte vriacou vodou a nechajte 3 minúty vylúhovať.

Zloženie : bio čierny čaj (98%), bio bergamotový olej (1,5%), bio pomarančový olej (0,5%).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu