Bio čierny čaj Earl Grey, porciovaný 20 x 1,7 g

Výborný čierny čaj Earl Grey ochutený prírodným bergamotovým a pomarančovým olejom v kompostovateľných vreckách z vlákien z bio bavlny a bez umelých aróm.

Skladom (>10 ks)
Kód: GE013083
4,38 € 3,81 € bez DPH 12,88 € / 100 g
Kategória: Čierny čaj porciovaný
Hmotnosť: 0.068 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 34 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Gepa: Fair trade garance Gepa

Vynikajúci slávny čaj Earl Grey tradične ochutený bergamotovým olejom, s ktorým svojou ovocnou sviežosťou kontrastuje už menej obvyklý pomarančový olej. Čaj pochádza od slávnej organizácie TPI v Indii, prípadne od združenia DOTFA v Číne.

Čajové vrecká využívajú vlákna z bio bavlny a ochrannú fóliu na uchovanie sviežej arómy čaju. Zostávajú pritom plne kompostovateľné podľa normy EN 13432 (dostupná aj v slovenčine) ak čaju nie sú pridávané žiadne arómy

Ručne zbieraný fair trade bio čaj od Tea Promoters India

Tento čaj pestujú a ručne zbierajú pestovatelia a zberači zo združenia Tea Promoters India (TPI), kde už neexistujú žiadne koloniálne štruktúry. TPI tvorí asi 3000 odhodlaných ľudí, ktorí propagujú ekologické poľnohospodárstvo a fair trade pracovné a obchodné podmienky. TPI v roku 1989 založila vôbec prvú bio čajovú záhradu v Darjeelingu. Dnes sa záhrada Samabeong pýši certifikáciou Naturland a je asi najznámejším producentom fair trade bio čaju. Ostatným v Indii potom slúži ako ukážkový príklad spolupráce spravodlivého obchodu a ekologického poľnohospodárstva, ktorá sa môže stať úspešným príbehom známym po celom svete.

TPI je tiež jedným z priekopníkov v pracovno-sociálnej podpore pracovníkov v čajových záhradách. Čajovú záhradu Samabeong už od roku 2006 riadi žena. V Indii nie je bežné, aby ženy pracovali na vedúcich pozíciách, ale TPI ako jeden z prvých zamestnávateľov dal ženám šancu a Bhawana Rai sa stala vôbec prvou čajovou manažérkou v celom Darjeelingu. Zo začiatku to bolo pre podriadených ťažké, ale Bhawana Rai si postupne získala úctu a uznanie pestovateľov. V tejto čajovej záhrade pritom žije okolo 310 rodín, približne 2 000 ľudí, a znamená tak najväčšiu záhradu TPI.
Riaditeľ celého TPI Gautam Mohan sa potom o čaji najviac naučil od svojho starého otca Brija Mohana. Cez svoje vzdelanie a nové nápady tak prirodzene zachováva aj tradičné znalosti a skúsenosti s pestovaním a spracovaním čaju.

Vďaka Fair Trade dostávajú všetci zúčastnení za svoju prácu zodpovedajúcu mzdu, tešia sa lepším životným podmienkam a produkujú kvalitnejší čaj trvalo udržateľným spôsobom. Obzvlášť dôležité sú priekopnícke projekty prospešné pre celý región ako je stredná škola otvorená všetkým deťom v okolí. Bol postavený penzión na podporu udržateľného cestovného ruchu a ďalších pracovných príležitostí. Solárna energia sa využíva na pouličné osvetlenie, ďalšia energia pochádza z bioplynovej stanice.

Príprava: sáčok čaju v šálke zalejte vriacou vodou a nechajte 3 minúty vylúhovať.

Zloženie : bio čierny čaj (98%), bio bergamotový olej (1,5%), bio pomarančový olej (0,5%).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie