Bio chilli papričky zo Šrí Lanky, 15 g

Celé sušené bio chilli papričky zo Srí Lanky. Čiže papričky vhodné aj na prípravu kajenského korenia. Min. trvanlivosť do 30.1.2024.

Vypredané
Kód: EL175083
3,09 € –10 % 2,78 € 2,48 € bez DPH 18,53 € / 100 g
Kategória: Fair trade korenie a morská soľ
Hmotnosť: 0.02 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 15 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Fair trade bio chilli papričky ze Šrí Lanky, 15 g
Akcia
3,09 € –10 %

Dôvodom zľavy je dátum minimálnej trvanlivosti do 30.1.2024.

Sušené čili papričky sú ostrejšie ako tie čerstvé. Tieto Fair Trade čiže papričky je však možné namočiť do vody a vrátiť im tak tvar, konzistenciu a využiteľnosť podobnú čerstvým čili papričkám. Najostrejšou časťou paprík sú semienka a vnútorné biele steny struku. Ich odstránením tak získate miernejšiu podobu čiže papriky. Chilli je takmer neoddeliteľnou súčasťou kuchyne Južnej a Strednej Ameriky a býva súčasťou celého radu koreniacich zmesí a omáčok. Namletím sušených čili papričiek sa získava kayenské (kajenské) korenie. Chilli papriky sú tiež považované za prírodné afrodiziakum, podporujú trávenie, na tráviacu sústavu pôsobia lepšie ako korenie a zvyšujú odolnosť proti škodlivým baktériám tráviaceho traktu.


Tie čiže papričky pochádzajú od organizácie PODIE, ktorá dnes podporuje už 8 skupín pestovateľov, ktorí pestujú viac ako 40 druhov korenia a bylín v rôznych regiónoch Srí Lanky. PODIE tvorí viac ako 900 členov, z ktorých takmer 50 % tvoria ženy, pracujúce na celkovej výmere asi 314 hektárov. Vedenie a správu centrály v Negombo však majú na starosť takmer výhradne dievčatá z chudobných oblastí krajiny. Tu taktiež prebieha čistenie, umývanie, triedenie a sušenie korenia pomocou solárneho systému. Pred konečným balením je ešte raz kontrolovaná kvalita tovaru.


Zloženie: bio chilli papričky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu