Bio bylinný wellness čaj Balance, porciovaný 20 x 1,5 g

Jemne sušená čajová zmes bylín z Egypta a Vietnamu, ktorej aromatické kontrasty vám pomôžu nájsť vnútornú rovnováhu. Bez umelých aróm vo vreckách z vlákien z bio bavlny.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: GE012734
4,96 € 4,43 € bez DPH 16,53 € / 100 g
Kategória: Bylinné a ovocné čaje
Hmotnosť: 0.064 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 30 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Gepa: Fair trade garance Gepa
Položka bola vypredaná…

Wellness bylinný čaj Balance s prírodnou silou jemných byliniek z ekologického poľnohospodárstva Egypta a Vietnamu. Harmonizujúcu 100% bylinnú čajovú zmes bez akýchkoľvek náhradiek pripravili drobní pestovatelia z organizácie Sekem v Egypte.

Pikantný badián z Vietnamu, korenená mäta pieporná, jemný fenikel a aromatické sladké drievko tvoria harmonickú zmes s voňavými kontrastmi, ktorá vám pomôže nájsť vnútornú rovnováhu a pokoj.

Čajové vrecká využívajú vlákna z bio bavlny a ochrannú fóliu na uchovanie sviežej arómy čaju. Zostávajú pritom plne kompostovateľné podľa normy EN 13432 (dostupná aj v slovenčine) ak čaju nie sú pridávané žiadne arómy.

Bio bylinný čaj z fair trade projektu SEKEM v Egypte

Uholným kameňom organizácie SEKEM je holistický prístup k udržateľnému poľnohospodárstvu v púšti. Veď všetky hlavné náboženstvá zdieľajú myšlienku, že človek je menovaný správcom na Zemi s úlohou udržiavať ju a rozvíjať. Preto nemôže byť cieľom len znižovanie "ekologickej stopy", ale rozširovanie života a snaha o lepší a zdravší stav krajiny a ľudí. SEKEM sa preto zaviazala k zodpovednému rozvoju a zachovaniu života aj pre budúce generácie. Všetka hospodárska činnosť prebieha v súlade s ekologickými i etickými zásadami a zamestnanci si zachovávajú svoju ľudskú dôstojnosť.

Táto vízia priviedla v roku 1977 zakladateľa Dr. Ibrahima Abouleishe na vyhĺbenie prvej studne v rozľahlej púšti blízko Káhiry. Do tej doby neobhospodarovaná púšť tak už viac ako 40 rokov vytvára priestor na trvalo udržateľné poľnohospodárstvo a spoločenský a kultúrny život.

SEKEM sa opiera o dlhodobé obchodné partnerstvá, poskytuje predbežné financovanie a okrem zodpovedajúcej mzdy majú producenti prístup aj k ďalšiemu vzdelávaniu, zdravotnej starostlivosti a určitým sociálnym dávkam. Prevádzkuje materskú škôlku, základnú školu a zdravotné stredisko, ktoré je otvorené nielen zamestnancom, ale aj obyvateľom okolitých dedín. SEKEM podporuje aj integráciu osôb so zdravotným postihnutím s cieľom podporiť v maximálnej možnej miere ich nezávislosť.

Dnes SEKEM zastrešuje mnoho skupín producentov bio potravín a remeselných výrobkov, ktorí pracujú podľa spravodlivých fair trade štandardov a pravidiel ekologického poľnohospodárstva. Jedným z článkov je aj spoločnosť Isis Organic založená v roku 1997 v Helipolis neďaleko Káhiry.

Tá produkuje zdravé, výživné a chutné potraviny, ktoré neobsahujú žiadne umelé prísady ani konzervačné látky. Pestuje, spracováva a balí ekologicky pestovanú zeleninu, med, datle, bylinky, korenie, jedlé oleje, bylinné čaje a rôzne šťavy. Dbá na spravodlivú spoluprácu v celom dodávateľskom reťazci a odmeny sú stanovené v súlade so zásadami Fair Trade.

 

Príprava: sáčok čaju v šálke zalejte vriacou vodou a nechajte 10 minút vylúhovať.

Zloženie : bio b adyán (22 %), bio mäta pieporná (20 %), bio fenikel (20 %), bio koreň sladkého drievka (20 %), bio žihľava.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu