Bio biely čaj Darjeeling, porciovaný 20 x 2 g

Delikátny biely čaj Darjeeling so zlatým nálevom a jemnou kvetinovou chuťou v kompostovateľných vreckách z vlákien z bio bavlny a bez umelých aróm.

Skladom (>10 ks)
Kód: GE012871
4,27 € 3,81 € bez DPH 10,68 € / 100 g
Kategória: Zelený čaj porciovaný
Hmotnosť: 0.074 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 40 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Gepa: Fair trade garance Gepa

Prvotriedny sáčkovaný bio biely čaj z najslávnejšej čajovej oblasti Darjeeling na severe Indie. Biely čaj je pomerne vzácny, tvorený najmladšími lístkami čajovníka, ktoré sú ešte pokryté striebristými chĺpkami. Vďaka minimálnemu a extra šetrnému spracovaniu si uchováva vysokú koncentráciu antioxidantov. Nálev má zlatistú farbu, kvetinovú vôňu a jemnú chuť.

Čajové vrecká využívajú vlákna z bio bavlny a ochrannú fóliu na uchovanie sviežej arómy čaju. Zostávajú pritom plne kompostovateľné podľa normy EN 13432 (dostupná aj v slovenčine) ak čaju nie sú pridávané žiadne arómy.

Ručne zbieraný fair trade bio čaj od Tea Promoters India

Tento čaj pestujú a ručne zbierajú pestovatelia a zberači zo združenia Tea Promoters India (TPI), kde už neexistujú žiadne koloniálne štruktúry. TPI tvorí asi 3000 odhodlaných ľudí, ktorí propagujú ekologické poľnohospodárstvo a fair trade pracovné a obchodné podmienky. TPI v roku 1989 založila vôbec prvú bio čajovú záhradu v Darjeelingu. Dnes sa záhrada Samabeong pýši certifikáciou Naturland a je asi najznámejším producentom fair trade bio čaju. Ostatným v Indii potom slúži ako ukážkový príklad spolupráce spravodlivého obchodu a ekologického poľnohospodárstva, ktorá sa môže stať úspešným príbehom známym po celom svete.

TPI je tiež jedným z priekopníkov v pracovno-sociálnej podpore pracovníkov v čajových záhradách. Čajovú záhradu Samabeong už od roku 2006 riadi žena. V Indii nie je bežné, aby ženy pracovali na vedúcich pozíciách, ale TPI ako jeden z prvých zamestnávateľov dal ženám šancu a Bhawana Rai sa stala vôbec prvou čajovou manažérkou v celom Darjeelingu. Zo začiatku to bolo pre podriadených ťažké, ale Bhawana Rai si postupne získala úctu a uznanie pestovateľov. V tejto čajovej záhrade pritom žije okolo 310 rodín, približne 2 000 ľudí, a znamená tak najväčšiu záhradu TPI.
Riaditeľ celého TPI Gautam Mohan sa potom o čaji najviac naučil od svojho starého otca Brija Mohana. Cez svoje vzdelanie a nové nápady tak prirodzene zachováva aj tradičné znalosti a skúsenosti s pestovaním a spracovaním čaju.

Vďaka Fair Trade dostávajú všetci zúčastnení za svoju prácu zodpovedajúcu mzdu, tešia sa lepším životným podmienkam a produkujú kvalitnejší čaj trvalo udržateľným spôsobom. Obzvlášť dôležité sú priekopnícke projekty prospešné pre celý región ako je stredná škola otvorená všetkým deťom v okolí. Bol postavený penzión na podporu udržateľného cestovného ruchu a ďalších pracovných príležitostí. Solárna energia sa využíva na pouličné osvetlenie, ďalšia energia pochádza z bioplynovej stanice.

Príprava : sáčok čaju v šálke zalejte vodou s teplotou 70 ° C a nechajte 2-3 minúty vylúhovať.

Zloženie : bio biely čaj 100%.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu