Bio biely čaj Darjeeling, porciovaný 20 x 2 g

Delikátny biely čaj Darjeeling so zlatým nálevom a jemnou kvetinovou chuťou v kompostovateľných vreckách z vlákien z bio bavlny a bez umelých aróm.

Skladom (>10 ks)
Kód: GE012871
4,38 € 3,81 € bez DPH 10,95 € / 100 g
Kategória: Zelený čaj porciovaný
Hmotnosť: 0.074 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 40 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Gepa: Fair trade garance Gepa

Prvotriedny sáčkovaný bio biely čaj z najslávnejšej čajovej oblasti Darjeeling na severe Indie. Biely čaj je pomerne vzácny, tvorený najmladšími lístkami čajovníka, ktoré sú ešte pokryté striebristými chĺpkami. Vďaka minimálnemu a extra šetrnému spracovaniu si uchováva vysokú koncentráciu antioxidantov. Nálev má zlatistú farbu, kvetinovú vôňu a jemnú chuť.

Čajové vrecká využívajú vlákna z bio bavlny a ochrannú fóliu na uchovanie sviežej arómy čaju. Zostávajú pritom plne kompostovateľné podľa normy EN 13432 (dostupná aj v slovenčine) ak čaju nie sú pridávané žiadne arómy.

Ručne zbieraný fair trade bio čaj od Tea Promoters India

Tento čaj pestujú a ručne zbierajú pestovatelia a zberači zo združenia Tea Promoters India (TPI), kde už neexistujú žiadne koloniálne štruktúry. TPI tvorí asi 3000 odhodlaných ľudí, ktorí propagujú ekologické poľnohospodárstvo a fair trade pracovné a obchodné podmienky. TPI v roku 1989 založila vôbec prvú bio čajovú záhradu v Darjeelingu. Dnes sa záhrada Samabeong pýši certifikáciou Naturland a je asi najznámejším producentom fair trade bio čaju. Ostatným v Indii potom slúži ako ukážkový príklad spolupráce spravodlivého obchodu a ekologického poľnohospodárstva, ktorá sa môže stať úspešným príbehom známym po celom svete.

TPI je tiež jedným z priekopníkov v pracovno-sociálnej podpore pracovníkov v čajových záhradách. Čajovú záhradu Samabeong už od roku 2006 riadi žena. V Indii nie je bežné, aby ženy pracovali na vedúcich pozíciách, ale TPI ako jeden z prvých zamestnávateľov dal ženám šancu a Bhawana Rai sa stala vôbec prvou čajovou manažérkou v celom Darjeelingu. Zo začiatku to bolo pre podriadených ťažké, ale Bhawana Rai si postupne získala úctu a uznanie pestovateľov. V tejto čajovej záhrade pritom žije okolo 310 rodín, približne 2 000 ľudí, a znamená tak najväčšiu záhradu TPI.
Riaditeľ celého TPI Gautam Mohan sa potom o čaji najviac naučil od svojho starého otca Brija Mohana. Cez svoje vzdelanie a nové nápady tak prirodzene zachováva aj tradičné znalosti a skúsenosti s pestovaním a spracovaním čaju.

Vďaka Fair Trade dostávajú všetci zúčastnení za svoju prácu zodpovedajúcu mzdu, tešia sa lepším životným podmienkam a produkujú kvalitnejší čaj trvalo udržateľným spôsobom. Obzvlášť dôležité sú priekopnícke projekty prospešné pre celý región ako je stredná škola otvorená všetkým deťom v okolí. Bol postavený penzión na podporu udržateľného cestovného ruchu a ďalších pracovných príležitostí. Solárna energia sa využíva na pouličné osvetlenie, ďalšia energia pochádza z bioplynovej stanice.

Príprava : sáčok čaju v šálke zalejte vodou s teplotou 70 ° C a nechajte 2-3 minúty vylúhovať.

Zloženie : bio biely čaj 100%.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie