Bio biela jazmínová ryža Phkar Malis z Kambodže, 500 g

Dlhozrnná biela leštená ryža slávnej odrody Phkar Malis z Kambodže s obzvlášť jemnou chuťou, ktorá pri varení rozvinie kvetinovú arómu jazmínu.

Položka bola vypredaná…
Dlhodobo nedostupné
Kód: EL524577
90,57 € 80,87 € bez DPH 18,11 € / 100 g
Kategória: Quinoa a ryža
Hmotnosť: 0.517 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 500 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Biela dlhozrnná leštená jazmínová ryža z ekologického poľnohospodárstva v Kambodži, ktorá pri varení rozvinie jemnú kvetinovú arómu jazmínu. Práve pre neho patrí jazmínová ryža k najobľúbenejším druhom ryže na svete a táto kambodžská odroda Phkar Malis ( ផ្កាម្លិះ ) sa naviac vyznačuje obzvlášť jemnou chuťou "kvietkov". pravidiel fair trade pod vedením organizácie COFE/CEDAC.Zapojení pestovatelia po zbere ryže lúpou a leští tak, aby zostalo len samotné biele zrnko ryže.Lúpaná ryža sa potom po usušení exportuje do Nemecka, kde sa finálne balí do sáčkov.

Organizácia CEDAC bola založená v roku 1997 so 7 zamestnancami na podporu prvých 2 pestovateľov ryže. Dnes pracuje s približne 160 000 rodín pestovateľov tak, aby prešli na ekologický spôsob poľnohospodárstva a znížili potrebu vody pre svoje políčka pri udržaní vysokých výnosov. Okrem toho CEDAC podporuje rozmanitosť odrôd ryže v Kambodži.

COFE (Cambodian Organic Farm Enterprise, COFE) potom bola založená na zabezpečenie exportu ryže pre CEDAC. COFE dnes spolupracuje so 130 skupinami pestovateľov ryže v 11 provinciách Kambodže. Každá z týchto skupín sa skladá z približne 20 farmárov z niekoľkých dedín. Cieľom COFE a CEDAC je pomocou odmien za ekologickú produkciu a prémií za dodržiavanie fair trade pravidiel priviesť všetky združenia pestovateľov k organickému poľnohospodárstvu a dlhodobo udržateľnému rozvoju.

Zloženie: bio dlhozrnná ryža lúpaná 100%.

Energetická hodnota: 1495 kJ/357 kcal
Tuky: 1,1 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2 g
Sacharidy: 75 g
z toho cukry: 0,3 g
Vláknina: 2,2 g
Bielkoviny: 9,0 g
Soľ: <0,02 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu