Betlehemok Traja králi v krabičke od zápaliek z Peru

Malinkatý cestovný betlehem ručne vyrobený z keramiky a voľne umiestnený do ručne maľovanej krabičky od zápaliek s motívom Troch kráľov.

Skladom (>10 ks)
Kód: GL511879
7,10 € 5,87 € bez DPH 7,10 € / 1 ks
Kategória: Fair trade betlehemy
Hmotnosť: 0.03 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Malinký ručne robený keramický betlehem Svätej rodiny schovaný v krabičke od zápaliek, ktorá je vymaľovaná modro s motívom Troch kráľov. Taký betlehem môžete ľahko prenášať, ľahko darovať a tiež používať a upratovať. Postavy môžete nechať v polovici krabičky, alebo ich vybrať von a rozmiestniť podľa vlastného uváženia. Samotná krabička potom slúži ako pozadie či samostatný obrázok.

Ručné práce - každý kus je jedinečný originál a vzájomne sa líšia kresbou, tvarom, veľkosťou aj farbami.

Ručne vyrobený v malej rodinnej fair trade dielni v Peru

Napriek tomu, že dnešné Peru bolo s hlavným mestom Cusco stredom inckej ríše, žije dnes takmer štvrtina jeho obyvateľov, najmä u vidieckej populácie, pod hranicou chudoby. Keramickú dielňu, ktorá vyrobila okrem iného aj tento betlehem, založili 4 bratia Huasaccovi na okraji peruánskej Limy, kam rodina musela utiecť počas občianskej vojny v 80. rokoch z oblasti Ayacucho. Práve tu totiž v roku 1980 začal boj teroristická organizácia Svetlá cesta (španielsky Sendero Luminoso), ktorou padli za obeť celej dediny poľnohospodárov. Jej vodca Guzmán bol zadržaný až v roku 1992 a ešte v roku 2015 peruánska armáda zachránila na jednej farme 39 ľudí z mnohoročného zajatia.

Podobne ako ďalší utečenci sa aj rodina Huasaccas vo svojom novom domove snažila živiť tradičnými ručnými prácami. Predajom svojho tovaru prostredníctvom spravodlivého obchodu fair trade vytvára stabilný príjem pre šesť rodín a umožňuje svojim deťom získať dobré vzdelanie. V priebehu rokov tiež členovia rodiny významne prispeli k zlepšeniu kvality života vo svojej štvrti a medzi provizórnymi chatrčami z vlnitého plechu postavili skutočné domčeky a nakoniec aj budovu spoločnej keramickej dielne.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu