Bambusové slamky s čistiacim štetčekom z Vietnamu, 5 ks

Precízne vyrezané, udržateľné a prírodné bambusové slamky sú opakovateľne použiteľné a znižujú plastový odpad. Súprava 5 ks s čistiacim štetčekom.

Skladom (>10 ks)
Kód: GL529959
8,89 € 7,35 € bez DPH 8,89 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.03 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Udržateľné a fair, také sú naše slamky vyrobené zo 100% z bambusu, ktoré tak vyrážajú do boja proti zbytočnému plastovému odpadu. V niektorých krajinách, napr. v Nemecku, už sú plastové slamky zakázané a takéto bambusové sú príjemnejšie, než kovové. Nemusíte si zvykať na pitie bez slamiek, stačí si zaobstarať bambusová. Naše bambusové slamky vás možno prekvapia svojou vyrovnanosťou a precíznym spracovaním. Sú krásne rovné, hladké a vnútorný priesvit je po celej dĺžke rovnaký. Také slamky sa potom lepšie používajú a ešte ľahšie čistia.

V každej našej sade nájdete 5 bambusových slamiek a čistiaci štetec z nerezovej ocele a kokosových vlákien, všetko ručne vyrobené vo Vietname v rámci fair trade projektu Craft Link. Bambusové slamky sú opakovane použiteľné a sú bez chuti a zápachu. Navyše ide o rýchlo obnoviteľnú surovinu; veď bambus po zbere neumiera, ale naďalej rastie.

Bambusu je na svete množstvo druhov, ale aj tie "pomalšie" rastú tempom okolo 5 cm za deň (tie najrýchlejšie potom až 1 m za deň). Ľahko a kompletne sa pritom rozkladá aj v prírode. Nie je náročný na vodu ani hnojivá, aby rástol, nemusí sa teda umelo hnojiť.

Na bežné čistenie slamiek stačí vlažná voda a priložený štetec. Pre riadne čistenie slamky povarte asi 10 minút vo vriacej vode.

Slamky sú asi 20,3 cm dlhé, vonkajší priemer je cca 8 mm, priesvit potom okolo 5 mm.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - jednotlivé kusy sa teda medzi sebou drobne líšia.

Od drobných remeselníkov z Fair Trade projektu vo Vietname

Slamky vyrábajú drobní vietnamskí remeselníci spolupracujúci s neziskovou organizáciou Craft Link, ktorá bola založená v roku 1996 v Hanoji. Jej ambicióznou víziou je, aby jedného dňa dostávali všetci remeselníci vo Vietname za svoj tovar spravodlivú mzdu.

Organizácia preto pomáha oživiť a propagovať tradičnú vietnamskú kultúru a remeselné zručnosti. Drobným výrobcom vypláca zodpovedajúcu odmenu podľa princípov Fair Trade, podieľa sa na marketingu a sprostredkováva prístup na zahraničné trhy s remeselným tovarom. 15 % zisku vypláca priamo výrobcom a ďalšie peniaze spätne investuje do vzdelávania remeselníkov v tradičných technikách, zvyšovania kvality výroby a otvárania nových remeselných projektov.

Craft Link v rámci konceptu Fair Trade spolupracuje so 67 skupinami remeselníkov, a zamestnáva tak viac ako 6100 šikovných ľudí z celého Vietnamu. Pracuje s etnickými menšinami (45 %), sociálne, telesne či mentálne znevýhodnenými (25 %) a tradičnými remeselnými dedinami (30 %). Obzvlášť pozoruhodný je podiel žien, ktoré tvoria viac ako 90 % výrobcov, a z 31 zamestnancov Craft Link je 29 žien.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu