Bambusové slamky s čistiacim štetčekom z Vietnamu, 5 ks

Precízne vyrezané, udržateľné a prírodné bambusové slamky sú opakovateľne použiteľné a znižujú plastový odpad. Súprava 5 ks s čistiacim štetčekom.

Skladom (>10 ks)
Kód: GL529959
8,89 € 7,35 € bez DPH 8,89 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.03 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Udržateľné a fair, také sú naše slamky vyrobené zo 100% z bambusu, ktoré tak vyrážajú do boja proti zbytočnému plastovému odpadu. V niektorých krajinách, napr. v Nemecku, už sú plastové slamky zakázané a takéto bambusové sú príjemnejšie, než kovové. Nemusíte si zvykať na pitie bez slamiek, stačí si zaobstarať bambusová. Naše bambusové slamky vás možno prekvapia svojou vyrovnanosťou a precíznym spracovaním. Sú krásne rovné, hladké a vnútorný priesvit je po celej dĺžke rovnaký. Také slamky sa potom lepšie používajú a ešte ľahšie čistia.

V každej našej sade nájdete 5 bambusových slamiek a čistiaci štetec z nerezovej ocele a kokosových vlákien, všetko ručne vyrobené vo Vietname v rámci fair trade projektu Craft Link. Bambusové slamky sú opakovane použiteľné a sú bez chuti a zápachu. Navyše ide o rýchlo obnoviteľnú surovinu; veď bambus po zbere neumiera, ale naďalej rastie.

Bambusu je na svete množstvo druhov, ale aj tie "pomalšie" rastú tempom okolo 5 cm za deň (tie najrýchlejšie potom až 1 m za deň). Ľahko a kompletne sa pritom rozkladá aj v prírode. Nie je náročný na vodu ani hnojivá, aby rástol, nemusí sa teda umelo hnojiť.

Na bežné čistenie slamiek stačí vlažná voda a priložený štetec. Pre riadne čistenie slamky povarte asi 10 minút vo vriacej vode.

Slamky sú asi 20,3 cm dlhé, vonkajší priemer je cca 8 mm, priesvit potom okolo 5 mm.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - jednotlivé kusy sa teda medzi sebou drobne líšia.

Od drobných remeselníkov z Fair Trade projektu vo Vietname

Slamky vyrábajú drobní vietnamskí remeselníci spolupracujúci s neziskovou organizáciou Craft Link, ktorá bola založená v roku 1996 v Hanoji. Jej ambicióznou víziou je, aby jedného dňa dostávali všetci remeselníci vo Vietname za svoj tovar spravodlivú mzdu.

Organizácia preto pomáha oživiť a propagovať tradičnú vietnamskú kultúru a remeselné zručnosti. Drobným výrobcom vypláca zodpovedajúcu odmenu podľa princípov Fair Trade, podieľa sa na marketingu a sprostredkováva prístup na zahraničné trhy s remeselným tovarom. 15 % zisku vypláca priamo výrobcom a ďalšie peniaze spätne investuje do vzdelávania remeselníkov v tradičných technikách, zvyšovania kvality výroby a otvárania nových remeselných projektov.

Craft Link v rámci konceptu Fair Trade spolupracuje so 67 skupinami remeselníkov, a zamestnáva tak viac ako 6100 šikovných ľudí z celého Vietnamu. Pracuje s etnickými menšinami (45 %), sociálne, telesne či mentálne znevýhodnenými (25 %) a tradičnými remeselnými dedinami (30 %). Obzvlášť pozoruhodný je podiel žien, ktoré tvoria viac ako 90 % výrobcov, a z 31 zamestnancov Craft Link je 29 žien.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie