Bambusové sitko na čaj z Bangladéša, 22 cm

Tradičné bambusové sitko na prípravu čaju ručne upletené ženami v Bangladéši podľa pravidiel fair trade. Prírodný materiál a poctivo zaplatená práca.

Skladom (>10 ks)
Kód: EZ30082
4,22 € 3,49 € bez DPH 4,22 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.015 kg
Hmotnost: 15 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Tradičné sitko na sypaný čaj, v ktorom si môžete čaj odmerať aj vylúhovať a potom ľahko a rýchlo z hrnčeka, šálky či kanvičky vybrať. Sitko ručne uplietli z bambusu ženy z organizácie CORR - The Jute Works v Bangladéši podľa pravidiel fair trade. Sitko je priestranné, má dlhú nožičku, a tiež oporné očko na druhej strane. Výrobcovia plne garantujú použitie výhradne prírodných a spravodlivo obchodovaných materiálov.

Fair Trade ručné práce len z prírodného materiálu – každý kus je originál a môže sa líšiť veľkosťou, tvarom aj farbou.

Ručne vyrobený v Bangladéši v rámci Fair Trade projektu

Ručne stretli krajčírky organizácie CORR - The Jute Works, ktorá podporuje ženské družstvá v Bangladéši už od roku 1973. Práve na začiatku 70. rokov takéto prvé družstvá zakladali vojnové vdovy a ženy, ktorých rodiny sa stali obeťami veľkej katastrofy v roku 1970. CORR - The Jute Works vytvorila kontakty medzi družstvami a obchodnými organizáciami, zabezpečila spravodlivé mzdy podľa pravidiel Fair Trade a poskytla družstvám žien finančnú a administratívnu podporu.

Dnes s ňou spolupracuje asi 6 500 žien z viac ako 200 družstiev po celej krajine, najmä vo vidieckych oblastiach. Kde je potrebná ťažká fyzická práca (napríklad ťažba či spracovanie hliny), tam sú zapojení aj muži. Družstvá sú už najviac samostatné v produkcii aj účtovníctve, ale pravidelné návštevy zamestnancov organizácie CORR - The Jute Works zaisťujúce školenie ďalej rozvíja schopnosti a zručnosti žien a ich uplatnenie sa na trhu av spoločnosti.

Rozmery: dĺžka 22 cm, šírka 7 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu