Bambusová maľovaná flauta z Bangladéša, 35 cm

Štýlová bambusová flauta s tradičným farebným zdobením láskyplne ručne vyrobená v Bangladéši.

Skladom (1 ks)
Kód: EL202406
4,62 € 3,82 € bez DPH 4,62 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.15 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Štýlová flauta láskyplne ručne vyrobená z bambusu a ozdobená tradičnými farebnými vzormi v Bangladéši. Bambus je možné predsa použiť mnohými spôsobmi as trochou cvičení na ňom môžete hrať najrôznejšie melódie. Upozorňujeme, že nejde o profesionálny nástroj s perfektným ladením, ale skôr o dekoratívny predmet či flautu na hranie. Koniec flauty je úplne otvorený v priesvite použitého bambusu.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a líši sa veľkosťou, tvarom aj farbami.

Dĺžka cca 35 cm.

Ručne vyrobená v Bangladéši v rámci Fair Trade projektu

Flautu vyrobili tradičným spôsobom drobní remeselníci v Bangladéši pre organizáciu Dhaka Handicrafts, ktorá si kladie za cieľ zlepšiť prístup miestnych šikovných ľudí na trh s remeselnými produktmi. Ponúka predfinancovanie produkcie, vzdelávacie kurzy, štipendiá pre deti remeselníkov ak dispozícii je aj malý úverový fond na mikropôžičky. Ženy požívajú zvláštne výhody pri tehotenstve a na začiatku materstva.

Do projektu sa zapojilo už 1375 rodín organizovaných do 31 rôznych skupín podľa materiálu, s ktorým pracujú. Prospech z fair trade produkcie tak má takmer 7000 ľudí po celej Bangladéši. Väčšina sú ženy z nižších kást a remeselná produkcia tvorí asi 50% príjmov domácností. Zvyšok pripadá na tradičné poľnohospodárstvo a zmluvné práce.

Dhaka Handicrafts podporuje aj zakladanie družstiev remeselníkov, kde kladie dôraz na demokraticky volené vedenie a spôsob odmeňovania ľudí. Také družstvá šetria náklady pri spoločnom nákupe surovín i doprave a ľahšie sa realizujú infraštruktúrne projekty stavby potrubia pitnej vody či sanitárnych zariadení.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu