Bambusová maľovaná flauta z Bangladéša, 35 cm

Štýlová bambusová flauta s tradičným farebným zdobením láskyplne ručne vyrobená v Bangladéši.

Skladom (>10 ks)
Kód: EL202406
4,62 € 3,82 € bez DPH 4,62 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.15 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Štýlová flauta láskyplne ručne vyrobená z bambusu a ozdobená tradičnými farebnými vzormi v Bangladéši. Bambus je možné predsa použiť mnohými spôsobmi as trochou cvičení na ňom môžete hrať najrôznejšie melódie. Upozorňujeme, že nejde o profesionálny nástroj s perfektným ladením, ale skôr o dekoratívny predmet či flautu na hranie. Koniec flauty je úplne otvorený v priesvite použitého bambusu.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a líši sa veľkosťou, tvarom aj farbami.

Dĺžka cca 35 cm.

Ručne vyrobená v Bangladéši v rámci Fair Trade projektu

Flautu vyrobili tradičným spôsobom drobní remeselníci v Bangladéši pre organizáciu Dhaka Handicrafts, ktorá si kladie za cieľ zlepšiť prístup miestnych šikovných ľudí na trh s remeselnými produktmi. Ponúka predfinancovanie produkcie, vzdelávacie kurzy, štipendiá pre deti remeselníkov ak dispozícii je aj malý úverový fond na mikropôžičky. Ženy požívajú zvláštne výhody pri tehotenstve a na začiatku materstva.

Do projektu sa zapojilo už 1375 rodín organizovaných do 31 rôznych skupín podľa materiálu, s ktorým pracujú. Prospech z fair trade produkcie tak má takmer 7000 ľudí po celej Bangladéši. Väčšina sú ženy z nižších kást a remeselná produkcia tvorí asi 50% príjmov domácností. Zvyšok pripadá na tradičné poľnohospodárstvo a zmluvné práce.

Dhaka Handicrafts podporuje aj zakladanie družstiev remeselníkov, kde kladie dôraz na demokraticky volené vedenie a spôsob odmeňovania ľudí. Také družstvá šetria náklady pri spoločnom nákupe surovín i doprave a ľahšie sa realizujú infraštruktúrne projekty stavby potrubia pitnej vody či sanitárnych zariadení.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie