Aróma lampa z mastenca z Indie

Krásne zdobená ručne robená aróma lampa z mastenca v šafránovej farbe z Indie. Svetlo z čajovej sviečky preniká iba otvormi v tvare drobných kvetov.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EZ283780
17,63 € 14,57 € bez DPH 17,63 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.5 kg
Hmotnost: 500 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Krásne zdobená aróma lampa ručne robená z mastenca v Indii. Vďaka použitému materiálu a prevedeniu je aróma lampa veľmi stabilná a tiež odolná. Svetlo z čajovej sviečky nepreniká žiadnym otvorom na vkladanie sviečky, ale iba vyrezanými otvormi v podobe drobných kvietkov po celom povrchu lampy. A samozrejme nahor cez vôňu.

Ručné práce z prírodného materiálu - každý kus je jedinečný originál a môže sa líšiť tvar, veľkosť aj farba, ktorá závisí od odtieňa použitého kameňa.

Ručne vyrobená v Indii v rámci Fair Trade projektu TARA

Organizáciu TARA založil v roku 1973 v Dillí profesor Sharma spolu s niekoľkými svojimi študentmi a sociálnymi pracovníkmi. Hlavným cieľom je prostredníctvom Fair Trade rozvíjať a podporovať miestnych drobných remeselníkov, a pomôcť im tak v dôstojnom postavení na trhu práce. Slovami zakladateľa "V konvenčnom obchode je všetko len o zisku. Spravodlivý obchod je však aj o postavení a sebestačnosti ľudí."

Mnohí výrobcovia zapojení do projektu TARA predtým pracovali pre bežné spoločnosti, ktoré ich pomocou nízkych miezd udržiavali v absolútnej závislosti na firme. S podporou TARA sa dokázali oslobodiť a spojiť sa do skupín či rodinných podnikov. TARA dnes pracuje s približne 40 skupinami producentov a podporuje tak 1000 remeselníkov a ich rodín. Okrem tkáčov, krajčírok, šperkárov, rezbárov, tlačiarov a hrnčiarov tak pracujú aj ľudia spracovávajúci mastenec, z ktorého je vyrobená aj táto aróma lampa.

Rozmery: priemer 8 cm, výška 10,5 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu