Kompostovateľné kávové kapsule Kolumbia s nulovým odpadom, 10 ks (pre Nespresso®)

Úplne výnimočná kávová kapsula z čisto rastlinných materiálov so skutočne nulovým odpadom plná výberovej 100% arabiky s dokonale vyváženou chuťou a medovou arómou. Min. trvanlivosť do 31.3.2022.

Vypredané
Kód: LO121457
148,01 € –36 % 94,30 € 82 € bez DPH 188,60 € / 100 g
Kategória: Fair trade kompostovateľné kávové kapsule s nulovým odpadom, Nespresso® kompatibilný
Hmotnosť: 0.091 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Vegan: ano
Fairtrade: Certifikace Fairtrade
Lobodis: Fair trade garance Lobodis
Obal: Obal z rostlinných materiálů
Kompost: Kompostovatelný obal
Fair trade kompostovatelné kávové kapsle Kolumbie Lobodis s nulovým odpadem, 10 ks, Nespresso
Akcia
148,01 € –36 %

Dôvodom zľavy je dátum minimálnej trvanlivosti do 31.3.2022.

Výnimočná fair trade káva arabika s dokonale vyváženou chuťou. Práve rovnováha totiž najlepšie charakterizuje chuť tejto kávy vypestovanej na sopečnej pôde. Káva má stredné telo, intenzitu 7 z 12, a jej ľahko pikantné tóny tvoria dokonalú harmóniu so sladkou vôňou medu. Medové tóny zároveň vyvažujú jemnú aciditu a vytvárajú skutočne lahodnú kávu, ktorá osloví aj náročných pijanov kávy. Nosom ucítite diskrétnu vôňu a na poschodí v ústach obdivuhodnú guľatosť chuti. Či už pri raňajkách alebo kedykoľvek počas dňa jemne prebudia vaše zmysly a spríjemnia vám tú cennú chvíľku na kávu.

Káva pochádza z výšky 1200-1800 m nm v horách regiónu Huila, kde rastie tá najlepšia káva v celej Kolumbii. Miestni ľudia ju ručne zberajú, spracovávajú mokrou cestou a následne aj ručne selektujú. Pražiareň Lobodis potom kávu vo Francúzsku starostlivo praží asi 20 minút pri priemernej teplote 230 ° C na svetlo hnedú farbu pripomínajúcu mníšsky hábit.

Fair trade káva zo sopečného regiónu Huila

Kolumbia fascinuje asi rovnako, ako vzbudzuje strach. Z pohľadu biodiverzity, prírodných a poľnohospodárskych zdrojov ide o jednu z najbohatších krajín planéty. Má za sebou však aj dlhé desaťročia vojny s drogovými kartelmi, ktorá znamenala státisíce obetí, a ešte v roku 2012 mala najvyšší počet vnútorne vysídlených ľudí na svete. Kolumbia produkuje výhradne arabiku a je jej druhým najväčším producentom na svete. Po centrálne riadenom úspešnom programe výsadby kávovníkov rezistentných voči kávovej hrdzi je teraz hlavným cieľom kávového priemyslu zvýšiť produktivitu fariem.

V regióne Hulia na juhozápade Kolumbie sa rodí Cordillera Oriental alebo Východné Kordillery, pramení tu rieka Magdalena (Yuma), najväčšia kolumbijská rieka, a nájdete tu aj najvyššiu sopku Kolumbia, aktívnu Nevado del Huila (5365 m). Vulkán sa nachádza v staršej kaldere s priemerom asi 10 km a jeho vrchol je permanentne pokrytý ľadom. Prebieha tu tisíce malých seizmických udalostí a zvýšená aktivita, menšie explózie a niekoľko bahnotokov prinútilo úrady v apríli 2007 k evakuácii miest pozdĺž riek v blízkosti sopky. V roku 1985 totiž severne odtiaľ erupcia iného vulkánu zabila viac ako 25 000 ľudí a zničila mesto Armero.

Vyvážená fair trade káva od pestovateľov z malých družstiev

Túto kávu pestujú drobní poľnohospodári najmä zo združenia Asprotimana, ktorých vysokú kvalitu kávy uznáva mnoho profesionálov. Jeho 107 členov je veľmi citlivých na problémy spojené s ochranou zdrojov a vysádzajú najmä banánovníky ako tieňové stromy a ochranu pôdy pred eróziou. 340 členov kooperatívy Red ECOLSIERRA pracuje na úpätí pohoria Sierra Nevada de Santa Marta už po generácie. Ich záväzok pestovať kávu podľa zásad ekologického poľnohospodárstva a venovať sa ochrane miestneho ekosystému je v Kolumbii neobvyklý historický moment. Družstvo Asoata tvorí 92 drobných farmárov z obce Planadas v departemente Tolima, ktorý je známy svojou mikroklímou a vulkanickou pôdou bohatou na minerály.

Kávová kapsula, ktorá splní vaše očakávania

Inovatívne kapsule s nulovým odpadom šetrné k životnému prostrediu. Je kompletne vyrobená z čisto rastlinných materiálov z obnoviteľných zdrojov a je zo 100% rozložiteľná počas 3 mesiacov kompostovania. Unikátna kapsula, ktorá borí aj tie najprísnejšie ekologické normy a zvyšuje latku na celých 100%.

Výnimočná Fairtrade káva v unikátnej kapsule, ktorá posúva vrchol v zodpovednej a pritom jednoduchej príprave kávy a minimalizácii záťaže životného prostredia; alebo ak chcete, vašej ekologickej stopy. Kompatibilný s Nespresso® kávovarmi. Vyrobené vo Francúzsku, od vývoja cez výrobu kapsule až po praženie a balenie kávy.

Unikátna bio kávová kapsula s nulovým odpadom

Lobodis sa na celých 5 rokov výskumu a vývoja spojil s francúzskou spoločnosťou PME, ktorá sa špecializuje na výrobu ekologických obalov, a dokázal vyvinúť kapsulu vyrobenú výhradne len z rastlín a obilnín (kapsule aj viečko), zaručene bez GMO, hliníka či plastu. Celá kapsula sa zo 100% vyrába z obnoviteľných surovín.

Vďaka tomu sa tiež pri kompostovaní zo 100% do 3 mesiacov kompletne rozložia a to bez zvyškov toxických látok, ťažkých kovov aj fluóru.
Kávové kapsule iných značiek na našom trhu, hoci kompostovateľné a možno aj so 4* certifikáciou OK biobased, nebývajú vyrobené výhradne z obnoviteľných zdrojov. Základom kapsúl totiž zostáva polyester, syntetický plast vyrábaný z ropy. Naše kávové kapsule Lobodis však znamenajú prielom a latku podielu vstupných rastlinných surovín posúvajú na celých 100%. Toto je kapsula, ktorá ešte len zavádza termín nulového odpadu. Kompletne z rastlín, kompletne rozložiteľná.

Je nám preto veľkou cťou zastupovať práve značku, pre ktorú sú aj neprísnejšie normy nedostatočné a vyžaduje viac. Značku, pre ktorú je samozrejmý 100% férový prístup k pestovateľom kávy, jej kvalite a spracovaniu, ako aj životnému prostrediu. Takto znie tón vývoja, takto sa chová spoločnosť, ktorej udáva krok vo svojom odbore.

Kávová kapsula, pre ktorú nestačí certifikácia

Označenie OK biobased udeľuje belgická certifikačná organizácia TÜV AUSTRIA, ktorá podľa podielu vstupných surovín z obnoviteľných zdrojov prideľuje počet hviezdičiek: 1 hviezdička = 20-40 %, 2 hviezdičky = 40-60 %, 3 hviezdičky 60-80 % a 4 hviezdičky = viac ako 80%. Lobodis šiel ale použitím 100% obnoviteľných materiálov ďalej, až na hranu možného.

Logo OK compost potom dokladá, že kapsula je z aspoň 90% biologicky odbúrateľná. Lobodis ide však aj v tomto krok ďalej a garantuje 100% kompostovateľnosť bez škodlivých látok a zvyškov ťažkých kovov (nulový obsah ťažkých kovov a fluóru je tiež nad požiadavkami normy).
Ekologická norma EN 13432 garantuje celkovú biodegradáciu za 3 mesiace priemyselného kompostovania. Je na mieste férovo upozorniť, že norma počíta skutočne s priemyselným spracovaním, čo nie každý obchodník priznáva a láka na ľahké získanie domáceho kompostu. My sme si tohto obmedzenia vedomí a odporúčame prázdne kapsule odkladať skôr do obecných zberných nádob na bio odpad či zberných dvorov a kompostární. Aj keď kapsula skončí v spaľovni, neprodukuje žiadne toxické plyny.


Záväzok zodpovednej spotreby

Nepoužívajte, prosím, bežné kávové kapsule. Váži totiž viac, než samotná káva vo vnútri! Vyprodukujete tak viac (jednorazového) plastového a hliníkového odpadu, než koľko suroviny vlastne použijete. Predstavte si, že by ste si kúpili 1 kg múky v sáčku, ktorý by vážil 1,032 kg (zhruba v tomto pomere je to u bežných kapsúl). To predsa nedáva zmysel. Tieto kapsule však vážia len 2,7 g (plus 5 g kávy vo vnútri).

Nezabúdajme, že každé gesto sa počíta. Prechodom k zodpovednejšej spotrebe prispievame k ochrane našej planéty. Nechceme ignorovať vplyv konzumácie kávových kapsúl na naše životné prostredie a tu je naša odpoveď. Iné kapsule sme ani neponúkali a aj do budúcnosti sľubujeme, že 100% je pre nás minimum.Príprava: použite 1 kapsulu na 1 šálku kávy v Nespresso® kompatibilnom kávovare na kapsule a čerstvú, najlepšie filtrovanú čistú vodu. Na ristretto nastavte 25 ml vody, na espresso 40 ml vody a na lungo 110 ml vody.

Nespresso® je ochranná známka tretej osoby a nie je v žiadnom spojení s Fair Trade Centrum sro

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu